Nasz konkurs biżuteryjny Kalendarz Royal-Stone 2019 wciąż trwa, a my w cyklu wpisów “Kartka z Kalendarza” prezentujemy prace Laureatów ubiegłorocznej edycji Konkursu.

Dzisiejszy wpis poświęcony jest twórczości Pani Beaty Zielińskiej-Szymańskiej tworzącą w technikach beadingu oraz haftu koralikowego. W ubiegłym roku piękny naszyjnik Pani Beaty podbił serca Jury a także Wasze!  Lew stanął na najwyższym podium w Konkursie dla inspiracji “Kenia” a także zdobył Nagrodę Publiczności przyznawaną Waszymi głosami i ozdobił sierpniową kartę Kalendarza biżuteryjnego na rok 2018.

Serdecznie zapraszamy do lektury, obejrzenia wspaniałych prac Artystki a także do odwiedzenia jej fanpage – ANTYBRYLANTY.


 

Mam na imię Beata. Od 26 lat jestem nauczycielem klas młodszych w szkole podstawowej. Jestem też żoną i matką trójki dorosłych już ludzi (synowie 24, 18, córka 21 lat). Sztukę i rękodzieło kocham od dzieciństwa. Zawsze coś rysowałam, malowałam, dziergałam. Dorastałam w czasach, kiedy w sklepach było pusto, więc gro ubrań przerabiałam sama, doszywałam, odcinałam, ozdabiałam. Jako starsza próbowałam swych sił w rysunku suchymi pastelami, malowaniu farbami olejnymi. Niestety zabrakło determinacji i odwagi, by walczyć o miejsce w ASP, ale z twórczością nie rozstałam się nigdy. Tworzenie biżuterii stało się moim sposobem na odreagowanie stresów związanych z pracą zawodową (tak, tak, praca w szkole jest stresująca również dla nauczyciela). Rozpoczęłam od prób sutaszowych, ale sznureczki za bardzo mnie nie pokochały. Potem zakochałam się (chyba z wzajemnością) w koralikach i od kilku już lat próbuję swoich sił, tworząc naszyjniki, bransolety, kolczyki, pierścienie. Udało mi się zdobyć kilka nagród w konkursach Royal-Stone.

W social mediach można mnie znaleźć jako ANTYBRYLANTY

 

Prace konkursowe

 

 

 

 

Kartka z Kalendarza Royal-Stone – sierpień 2018

 

 

 

Prace