Wyczarować i zamknąć w jednej postaci wizję królewskiego ogrodu? Nic prostszego pod warunkiem, że się jest architektem krajobrazu, kostiumografem, znawcą historii ubioru oraz przez wiele lat badało się zabytkowe parki i ogrody. Następnie zaprosić do współpracy zaprzyjaźnionego fotografa, który zamiesza całość w kotle kreatywnej fotografii, doprawi do smaku odpowiednimi kolorami i przepis na projekt inny niż wszystkie jest gotowy. Tak przy współpracy dwóch kreatywnych osobowości Urszula Łęczycka-Jeziorska i Jolania Fotografia powstała pierwsza odsłona projektu GARDENS. The Royal Beauty.

Dziewczyny postanowiły nie iść utartymi szlakami, pozostawiając innym interpretacje już istniejących prac i stworzyły coś zupełnie innego,swojego, ale tez bazującego na osadzonych w historii dziełach sztuki . Na pytanie dlaczego właśnie królewskie ogrody wzięły pod lupę Urszula odpowiada krótko “Bo historia ogrodów jest od lat w moim sercu. To magiczne miejsca, zaczarowane krainy. A jednocześnie to dzieła wciąż podążających za modą genialnych planistów i ogrodników“.

EDEN

W ramach pierwszej odsłony swojego projektu dziewczyny zaprezentowały Eden. Ten zamknięty w oszałamiającej kolorystyce obraz to nie tylko szalona eksplozja kolorów pełna kwiatów, owoców i rajskich ptaków, ale też kreatywne odtworzenie elementów mających swoje korzenie w źródłach historycznych, w tym przypadku przede wszystkim w Biblii.
Każdy najmniejszy element został własnoręcznie wykonany, uszyty, wypalony, zero gotowców, zero drogi na skróty i zero tolerancji na własne błędy. Tak powstawała pierwsza sesja do udziału w której dziewczyny zaprosiły utalentowaną artystkę sceny i błękitnego ekranu Marysię Tyszkiewicz. Jak się okazało – był to strzał w dziesiątkę, Marysia idealnie
wkomponowała się w wizję twórczą, ona nie tylko była elementem Edenu, ona była Edenem. Jesteście ciekawi kolejnych odsłon tego nietuzinkowego królewskiego projektu? Śledźcie profile społecznościowe dziewczyn, a na pewno znajdziecie tam wiele interesujących materiałów o tym jak powstają ich sesje, w jaki sposób do nich się przygotowują oraz co je inspiruje podczas realizacji swoich wizji.

Urszula Łęczycka-Jeziorska & Jolania Fotografia


W kostiumie zostały wykorzystane półfabrykaty biżuteryjne z Royal-Stone.