Royal Pearls to lekkie, a zarazem okazałe kolczyki z Cotton Pearls Miyuki.

Delikatne i ultralekkie perły Cotton Pearls Miyuki doskonale nadają się na kolczyki – nawet te w rozmiarze 20 mm! Są nie tylko lekkie, ale także mają ciekawą, nieco marszczoną powierzchnię. Basia Lepak zaprojektowała z nich kolczyki z chwostami. Zobacz jak prosto je wykonać!

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do uszycia kolczyków perłami Miyuki i chwostami

Sposób wykonania kolczyków z perłami Cotton Pearls Miyuki

1 Na 2m nitki nawlekam 4A i przechodzę przez nie dwukrotnie pozostawiając ok. 10 cm ogonek nitki. Następnie w drugim okrążeniu pomiędzy koraliki dodaję  po 1A, na koniec wychodzę przez pierwszy doszyty koralik.
W kolejnym okrążeniu dodaję 2A pomiędzy koraliki z poprzedniego okrążenia; na koniec wychodzę przez pierwszy doszyty koralik, czyli pośrodku pierwszej pary.

2 Zaczynam wyplatanie ściegiem herringbone. Nabieram 2A, przechodzę przez sąsiedni koralik i wracam ponownie przechodząc przez pierwszy z koralików i dalej przez pierwszy z doszytej właśnie pary.
Nabieram kolejne 2A i przechodzę przez drugi koralik doszytej poprzednio pary, nawlekam 1B i wychodzę igłą przez dwa koraliki (jeden z poprzedniego kroku i jeden nowo dodany).  Powtarzam, aż moja „drabinka” będzie miała 16 rzędów Toho 11/0.

3 Dodaję 1A, przechodzę przez sąsiedni koralik, dodaję 1B, wychodzę przez dwa koraliki – pierwszy z pary, od którego zacząłam i ostatnio doszyty.

Royal Pearls kolczyki z perłami Cotton Mijuki i chwostami - tutorial

Przechodzę igłą przez sąsiedni koralik i dalej przez wszystkie koraliki leżące pod nim i dalej, żeby wyjść nitką z pierwszego koralika kolejnej pary Toho 11/0 z kroku 1.

Kolczyki z chwostem i perłą Miyuki tutorial sklepu royal-stone

Powtarzam powyższe kroki wyplatając pozostałe trzy ramiona. Po doszyciu ostatniego koralika przeciągam nitkę tak, żeby wychodziła ze szczytowego koralika pierwszego ramienia.

Przechodząc w samym środku, zakładam moją plecionkę na szpilkę, a następnie perłę Miyuki 20mm. Teraz łączę razem cztery szczytowe koraliki Toho 11/0 przechodząc przez nie 2-3 razy i mocno zaciągając nitkę.

Plecionka herringbone na Cotton Pearls Miyuki tutorial royal-stone.pl

Pomiędzy koraliki z poprzedniego kroku doszywam po 1A; wychodzę przez pierwszy dodany koralik. Jeśli koralik odstaje, delikatnie wciskam go na miejsce.

Schemat na kolczyki tutorial royal-stone.pl

Koraliki dodane w poprzednim kroku łączę z ramionami herringbone, przeciągając nitkę przez ostatnie pary koralików Toho 11/0; wychodzę przez koralik Toho 11/0, od którego zaczęłam. W tym momencie można na razie wyjąć szpilkę  – koraliki powinny przylegać na tyle ściśle, że perła nie będzie się obracać. Można też schować ogonek wplątując nitkę w koraliki.

Nawlekam 16A i przechodzę przez Toho 11/0 po drugiej stronie  perły; wracam przez nowo dodane koraliki i wychodzę przez koralik, z którego wyszłam; przechodzę jeszcze raz tą samą drogą przez wszystkie koraliki. Przeciągam nitkę do kolejnego wolnego Toho 11/0 między ramionami herringbone.

Powtarzam poprzedni krok jeszcze trzy razy, a następnie zakańczam nitkę. Oplot perły jest już gotowy.

Koralikowa opaska na chwost

Na ok. 30 cm nici nawlekam 4B i przechodzę ponownie przez pierwsze dwa koraliki. Pozostawiam ok. 7 cm ogonek. Pracując ściegiem herringbone doszywam kolejne pary koralików Toho 15/0, aż moja opaska będzie miała odpowiednią długość, żeby objąć chwost – u mnie to 15 rzędów Toho 15/0.

Ścieg herringbone - opaska na chwost - tutorial royal-stone.pl

Przykładam opaskę do chwostu i łączę oba końce przechodząc przez koraliki 2-3 razy tak, jak pokazane na grafice. Następnie wplątuję nitkę w koraliki zawiązując po drodze supełek i ucinam końcówkę nici. Tak samo zakańczam pozostawiony na początku ogonek.

Wykończenie kolczyków  Royal Pearls

Przy użyciu szczypiec tnących obcinam koniec szpilki z główką, odginam ok. 7 mm szpilki  i szczypcami okrągłymi formuję tzw. lupik, czyli oczko.

Do oczka zaczepiam chwost, delikatnie przechodząc nim pod nitkami, które znajdują się na górze chwosta. Delikatnie zamykam oczko, tak, żeby chwost z niego nie spadł.

Montaż chwosta do kolczyków Royal Pearls - tutorial sklepu royal-stone.pl

Na szpilkę zakładam koralik 6 mm i oplecioną perłę, zaginam szpilkę, docinam na ok. 7 mm i szczypcami okrągłymi formuję drugie oczko.

Doczepiam bigiel do drugiego oczka i gotowe!

Drugi kolczyk wykonuję identycznie.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Miłego koralikowania
Basia Lepak,
Kororowe Koraliki