Jak z pewnością już wiecie Royal-Stone wraz z czterema fantastycznymi Artystkami prowadzącymi blogi zorganizował akcję Polecam RoyaLOVE.
Dziś chcemy bliżej przedstawić sylwetki naszych Artystek.


Zaczynamy od Pani Marty Norenberg, która tworzy cuda w metalu – srebrze i miedzi uzupełniając je nie tylko kamieniami, ale także ceramiką, szkłem, skórą czy filcem. Oto jak sama siebie przedstawia:

Marta Norenberg
Historyk sztuki z zacięciem jubilerskim, a może już jubiler z podbudową historyczną? Zafascynowana kolorem, formą i fakturami z niekłamaną przyjemnością łączę w swej twórczości różne techniki. Nigdy nie potrafiłam zdecydować się na konkretną dziedzinę artystyczną, dlatego postanowiłam połączyć wiele dróg w jedną i tak zrodziła się pracownia biżuterii autorskiej „Sztuk Kilka”. Do tego lubię się dzielić… zdobytą już wiedzą oraz odkrywać tajniki pracy jubilerskiej przed czytelnikami mojego bloga 🙂 Pozdrawiam ciepło! Marta Norenberg

Pani Marta wielokrotnie brała udział w organizowanym przez Royal-Stone konkursie Kalendarz Royal-Stone, kilkukrotnie stając na podium. Jest także autorką tutoriali dostępnych na naszym blogu. Oto niektóre z jej prac:

03-02 Poranek w Wenecji I miejsce Marta Norenberg Sztuk Kilka Konkurs Kalendarz Royal-Stone 2016 11-Wiśniowe 1 Marta Norenberg II wariant04-03-Jesień II miejsce Marta Norenberg Royal-Stone 52-04_IIe_Marta_Norenberg_Urok_secesji07-04-Ona 3 Marta Norenberg08-06-Kiwi wyróżnienie 5 Marta Norenberg 10-10 Łajba w oranżerii wyróżnienie Marta Norenberg Konkurs Kalendarz Royal-Stone 2016 22-38-Marta Norenberg U Włocha na podwieczorek40-13_wyróżnienie_M_Norenberg_Sztuk_kilka_Raj utracony

Zapraszamy na jej bloga Sztuk Kilka, gdzie znajdziecie piękne prace, kreatywne rozwiązania i ciekawe artykuły na tematy około-jubilerskie.

💜 http://sztukkilka.blogspotcom.pl/


Kolejną zaprzyjaźnioną z Royal-Stone Artystką jest Pani Aleksandra Góra tworząca pod marką Lunamis. Pani Aleksandra tworzy w niezwykle pracochłonnej i wymagającej perfekcji technice jaką jest beading czyli haftowanie, tkanie i szydełkowanie z użyciem maleńkich szklanych koralików. Oto jak wyglądała rękodzielnicza historia Pani Aleksandry:

11-ALEKSANDRA

Od dziecka towarzyszyła mi ciągła potrzeba i przyjemność tworzenia. Już jako pięciolatka namówiłam mamę aby nauczyła mnie robić na drutach i szydełku. Gdy tylko zaczęłam masowo dziergać ubranka dla lalki nauczyłam się prostego haftu krzyżykowego i zapragnęłam szyć. Najpierw szyłam ręcznie ale dość szybko zaprzyjaźniłam się z maszyną do szycia. W międzyczasie ujawniła się również moja miłość do rysunku i malarstwa. Przygoda z biżuterią zaczęła się w moim życiu w 2011 roku od przypadkowego zdjęcia kolczyków z sutaszu, które mnie ogromnie zachwyciły. Postanowiłam dociec co to i “czym to się je” po czym samej spróbować takie wykonać. Łatwo nie było, bo technika haftu sutasz wówczas była owiana tajemnicą ale udało się, a ja rozochocona zaczęłam poszukiwać coraz to nowych technik. Gdy trafiłam na sznury koralikowe i wykonałam swoją pierwszą bransoletkę już wiedziałam, że te drobne koraliki staną się moją największą pasją. Z czasem szydełko zamieniłam na igłę i zaczęłam specjalizować się w hafcie koralikowym, w którym wykonuję głównie bransolety i naszyjniki. Zajmuję się także tkaniem koralikami na krośnie, wyplataniem bransolet igłą oraz tworzeniem wzorów. Wciąż staram się rozwijać i poznawać nowe techniki tworzenia biżuterii. Moim marzeniem jest metaloplastyka i praca ze srebrem. Obecnie nie pracuję zawodowo, spełniam się zajmując rękodziełem, będąc zarówno twórcą jak i instruktorką na warsztatach. Fascynuje i inspiruje mnie historia starożytna, mroczne czasy średniowiecza oraz potęga i moc natury.

Koralikowe cudeńka Lunamis są dopracowane w najmniejszym szczególe i śmiało można nazywać je małymi arcydziełami. Oto niektóre z jej prac

01-zimowy1 02-elegant5  04-caramella3 05-winter2013_indie103-IMG_265006-P1110271

07-sz4 08-51

31-Aleksandra Góra Ritz

Po więcej zapraszamy na blog do Lunamis – Aleksandry Góry

💚 http://lunamis.blogspot.com/


Kolejną z Pań biorących udział w naszej wspólnej akcji jest Pani Dorota Mazur tworząca pod marką Vakaras Art. Pani Dorota tworzy piękną biżuterię koralikową i sutaszową. Doskonale opanowała obie techniki i jest w nich prawdziwą mistrzynią. Zarówno koraliki jak i sznurki słuchają się jej bezsprzecznie. Pani Dorota także może się poszczycić sukcesami w konkursie Kalendarz Royal-Stone.

Dorota Słomka

Witajcie! Nazywam się Dorota, a w sieci “ukrywam” się pod nickiem Slomkad. Być może kojarzycie mój blog lub fanpage. Swoją przygodę z rękodziełem zaczynałam od haftu sutasz ok. 3 lata temu. Uwielbiam sutaszowe sznureczki i co chwila powracam do nich w swojej twórczości. Jednak moją prawdziwą miłością okazał się beading. Koraliki skradły moje serce i czas. Od ponad roku rozwijam “markę” VAKARAS ART. Pasja stała się moją pracą, ale wciąż przynosi mi przyjemność i odprężenie. Ręce nie zawsze nadążają za pomysłami, które rodzą się w mojej głowie. Wiatrem w żagle było zdobycie III miejsca w konkursie Royal Stone – Śnieżynka. Patrząc wstecz widzę jak wiele się nauczyłam i jak wiele jeszcze przede mną, by osiągnąć nowy, wyższy poziom. Najwspanialsze jest jednak to, że moje prace przynoszą komuś radość, towarzyszą w ważnych wydarzeniach lub stają się spełnieniem marzeń. Zapraszam do Slomkadowego świata rękodzieła, gdzie królują koraliki i sutaszowe tasiemki 🙂

01-Dorota_Słomka_WiśnioweLove2 39-05_III_miejsce_ex_aequo_D_Słomka_Raj utracony_beading17-Dorota Słomka Randka w Limone    41-Dorota_Słomka_podwodny_świat 50-Dorota_Słomka 32-Dorota Słomka Ritz 23-61-Dorota Słomka U Włocha na podwieczorek

Przepiękne, dopracowane w każdym szczególe prace pani Doroty znajdziecie na jej blogu

💙 http://sutasz-slomkad.blog.pl/


Kolejną z blogerek polecającą RoyaLOVE jest Pani Magdalena Bielska znana jako MAB. Pani Magdalena do perfekcji opanowała trudną sztukę zszywania sznureczków sutasz. Jej prace są zawsze doskonale skomponowane, a wykonanie zasługuje na  miano mistrzowskiego. Pani Magdalena znana jest czytelnikom naszego bloga jak i wszystkim śledzącym konkurs kalendarz Royal-Stone. Tak mówi sama o sobie:

11254499_713496685427476_1544710160405073969_n

Od zawsze interesowałam się sztuką i rękodziełem. W dzieciństwie wolny czas spędzałam z babcią ucząc się szydełkowania, dziergania na drutach i haftu. Skończyłam historię sztuki na KUL w Lublinie, gdzie mieszkam. Kilka lat temu zobaczyłam biżuterię wykonaną haftem sutaszowym i zakochałam się w tej technice – daje możliwość projektowania, komponowania różnych materiałów, łączenia kolorów i rytmów. W biżuterii próbuję realizować swoje zainteresowania sztuką i etnografią. Jestem samoukiem, wciąż staram się rozwijać i doskonalić swój warsztat. Tym, czego uda mi się nauczyć, lubię dzielić się z innymi, bo rękodzieło postrzegam jako pasję, która łączy ludzi, pozwala się wspólnie motywować, twórczo konkurować i budować przyjaźnie.

06-04 Poranek w Wenecji II miejsce ex equo Magdalena Bielska Konkurs Kalendarz Royal-Stone 2016 12-Wiśniowe 2 Magdalena Bielska 21-06-Ona wyróżnienie 1 Magdalena Bielska14-52-Magdalena Bielska Kiwi 16-49-Magdalena Bielska Karmel 42-Magda_Bielska_podwodny_świat 44-Magdalena_Bielska_Egipt 47-MAgdalena_Bielska_konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone33-Magdalena Bielska Ritz

Cudowne sutasze znane z perfekcji wykończenia znajdziecie na jej blogu

💛 http://mabmagdalenabielska.blogspot.com/


Serdecznie zapraszamy do odwiedzin u Pań i oczywiście do korzystania ze zniżki na zakupy w royal-stone.pl. Przypominamy, że zniżka z kodem akcji Polecam RoyaLOVE sumuje się z rabatem VIP! Do końca września planujemy publikacje tutoriali autorstwa każdej z Pań, a także wiele innych atrakcji. Lato zapowiada się ciekawie! Zaporaszamy!

Królowa Karolina i Król Karol