Każda z nas chociaż raz zerknęła przez witrynę salonu jubilerskiego na pierścionki. Czemu by samemu nie zrobić takiej ozdoby w domowym zaciszu, w lekkiej formie wire-wrappingu?

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Jak zrobić pierścionek z drutu w technice wire wrapping?

Pierścionek z drutu – materiały

Jakie materiały potrzebne są do zrobienia pierścionka?

Pierścionek z drutu srebrnego

Przygotuj około 30 cm drutu. Ja wybrałam drut srebrny Ag925 o grubości 0,8mm. Na drut nawlecz koralik i przesuń go tak, żeby był w połowie drutu. Następnie, na wysokości rozmiaru, w który chcesz zrobić pierścionek, owiń drut wokół rygla, tak aby końce drutu spotkały się z przodu.

Poprowadź końcówki drutu delikatnie wokół kamienia (niezbyt blisko), tworząc łuki i zdejmij pierścionek z rygla. Sterczące końce owiń za koralikiem tworząc sprężynkę. Liczba owinięć zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

Po zrobieniu sprężynki drut zakończ zostawiając go na wierzchu. Koniec drutu przytnij na długość około 0,5cm i przy pomocy szczypiec okrągłych zawiń końcówkę formując loopik.
Możesz delikatnie spłaszczyć owinięcie, przy użyciu szczypiec płaskich.

Pierścionek z drutu srebrnego

Pierścionek z drutu miedzianego z turmalinem

Przygotuj około 60 cm drutu. Ja użyłam drutu mosiężnego w rozmiarze 0,6mm. Nawlecz kamień tak, by znajdował się na środku drutu. Na odpowiedniej wysokości rygla (wcześniej ustal jakiego rozmiaru ma być pierścionek) owiń drut – 2 razy każdy koniec.

Zwróć uwagę by poszczególne owinięcia nie rozchodziły się, tylko trzymały blisko siebie.

Odstające ramiona drutu owiń wokół kamienia tworząc coś, w rodzaju gniazdka. Każy drut owiń 3-4 razy wokół kamienia.

Końce owiń o bazę, czyli druty tworzące obrączkę, tuż za kamieniem w gniazdku. Możesz zdjąć pierścionek z rygla, będzie Ci łatwiej owijać.
Na koniec spłaszcz “sprężynkę” szczypcami płaskimi.

 Pierścionek z turmalinem

 Życzę udanego tworzenia!

Justyna/Royal-Stone

Prezentując prace wykonane na podstawie naszych tutoriali, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone