Biżuteryjna działalność Joanny z bloga Alchemia Materii to beading i haft koralikowy, a także sutasz, ale to nie jedyne artystyczne jej hobby. Swoje biżuteryjne cacka Joasia przechowuje w starannie zdobionych pudełeczkach i szkatułkach. Takie szkatułki mogą być także doskonałym pomysłem prezentowym. Zobaczcie jak szybko można wykonać oryginalnie ozdobione biżuteryjne pudełeczko.


 

Szkatułki, kuferki, komódki , pudełeczka są przedmiotami, które najbardziej mi się kojarzą z przechowywaniem biżuterii. I najczęściej moja biżuteria trafia właśnie do szkatułek , które bardzo lubię . Takie pudełeczko dla naszej biżuterii można ozdobić samodzielnie, a z pomocą przyjdzie nam technika decoupage.

Jest to metoda zdobienia przeróżnych przedmiotów między innymi tac, butelek, doniczek, metalowych puszek, a także mebli, motywami wyciętymi z papieru .

Przedmiot który chcemy ozdobić tą metodą najpierw malujemy , później przyklejamy wycięty przez nas element, a następnie lakierujemy . Zdobienie sprawia wrażenie namalowanego .

Dzisiaj Wam pokażę jak ozdobić szkatułkę na biżuterię.

Materiały :

  • drewniana szkatułka
  • serwetka najlepiej z motywami na białym tle
  • farby akrylowe (mogą być do ścian)
  • pędzle nylonowe lub gąbkowe (może być również sucha gąbka do mycia naczyń)
  • klej do decoupage
  • lakier do decoupage lub inny lakier akrylowy na bazie wody (u mnie matowy)
  • papier ścierny
  • nożyczki

polecam royalove szkatułka decoupage

 

1. Na drewniane pudełeczko nakładamy pędzlem lub gąbeczką pierwszą warstwę farby. Gdy wyschnie nakładamy drugą . Po przeschnięciu delikatnie przecieramy papierem ściernym o grubości 240.

polecam royalove szkatułka decoupage

 

2. Dół szkatułki malujemy na wybrany przez nas kolor, w moim przypadku jest to szary, zostawiając środek szkatułki biały.

polecam royalove szkatułka decoupage

 

3. W międzyczasie jak farba schnie wycinamy nasz motyw, następnie odrywamy dwie warstwy serwetki zostawiając tylko tę z nadrukowanym wzorem. Przykładamy do miejsca, w którym chcemy przykleić nasz obrazek i delikatnie nakładamy klej za pomocą pędzla na powierzchnię motywu, aż klej zakryje go cienką warstwą.

polecam royalove szkatułka decoupage  polecam royalove szkatułka decoupage polecam royalove szkatułka decoupage  polecam royalove szkatułka decoupage

 

Moje kwiaty przykleiłam na zewnątrz i w środku szkatułki. Jeżeli klej jest za gęsty możemy dodać do niego odrobinę wody , warto również użyć pędzla o miękkim włosiu, aby nie poszarpał serwetki. Na wyschniętą farbę w dolnej części pudełka możemy dodać kropeczki za pomocą wykałaczki z płaską końcówką. W tym celu zamaczamy wykałaczkę w farbie i robimy kropeczkę na szkatułce.

4. Gdy klej nam całkowicie wysechł, nakładamy równomiernie cienką warstwę lakieru. Najlepiej zrobić to na drugi dzień, tak aby mieć pewność, że klej jest całkowicie suchy. Nakładamy tyle warstw lakieru, aż nasz obrazek całkowicie wtopi się w tło. Jeżeli nakładamy mniejszą ilość warstw lakieru (2 lub 3, tak jak w tym przypadku) to aby wyrównać ewentualne nierówności przed położeniem ostatniej warstwy lakieru, przecieramy poprzednią warstwę drobnym papierem ściernym, np. o grubości 400. Lakier zawsze nakładamy na całkowicie wyschniętą powierzchnię po poprzednim lakierowaniu. Najlepiej odczekać jeden dzień, albo sprawdzić jakie są zalecenia na etykiecie naszego lakieru. W momencie gdy nałożymy następną warstwę za szybko lakier nam może popękać albo zżółknąć . Dlatego dla pewności lepiej poczekać, aby dłużej cieszyć się naszą pracą .

I tak wygląda gotowa szkatułka .

 

 

Życzę Wam udanego dekorowania .

Pozdrawiam

Joanna Gipka

alchemiamaterii.pl

P.S.

Jeśli uważasz, że w konkursie Polecam RoyaLOVE powinna zwyciężyć Joanna Gipka, znajdź w bocznej szpalcie na jej blogu kod rabatowy do royal-stone.pl i dokonaj zakupów z rabatem 12%. Każde zakupy to jeden głos oddany na uczestniczkę zabawy. Zapraszamy!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz