Bransoletki z hematytu na drucie pamięciowym

Czy w swojej biżuteryjnej przygodzie korzystaliście już z drutu pamięciowego do bransolet? To bardzo wdzięczny produkt dający wiele możliwości. Przede wszystkim stworzone na nim bransolety nie wymagają zastosowania zapięcia. Takie bransoletki wystarczy jedynie owinąć wokół nadgarstka.  Dodatkowo wykonana w taki sposób biżuteria ładnie się układa, a bransolety zawsze trzymają kształt.

Bransoletki na drucie pamięciowym. drut pamięciowy

Drut z pamięcią kształtu (tzw. drut pamięciowy) jest bardzo łatwy w użyciu – wystarczy tylko zabezpieczyć jeden koniec np. poprzez wywinięcie lupika – kółeczka, nanizać na niego kamyki, kryształki czy koraliki, zakończyć lupikiem – i bransoletka gotowa.  Na końcach, w wywiniętych lupikach można zamontować chwościki, dodatkowe zawieszki czy pomponiki.

Bransoletki na drucie - zakończenia.

Co więcej to od naszych preferencji zależy ile żeberek drutu zastosujemy i tym samym jak szeroka będzie bransoletka. Pamiętać jedynie należy, żeby użyć więcej niż 2-3 żeberka.

Bransoletki drut pamiięciowy hematyt

W naszych przykładach użyliśmy drobnych hematytów w różnych kształtach i uzupełniliśmy je maleńkimi koralikami Toho Round. Na bransoletki widoczne na zdjęciach wykorzystane zostało 4-5 sznurów kamieni po ok. 40 cm każdy.

Bransoletki na drucie pamięciowym.

Na zakończenie dodam tylko, że drut pamięciowy występuje w wielu rozmiarach. Planując bransoletkę z dużych i ciężkich kamieni należy wykorzystać drut o nieco mniejszej średnicy zwojów, bo spore kamienie obciążą go powiększając nieco obwód pracy. Wybierając drut należy także zwrócić uwagę na średnicę samego drutu, nie tylko średnicę zwojów, i dobrać ją do wielkości otworów w kamieniach i koralikach.

Bransoletki na drucie pamięciowym z kamieniami hematytu

Bransoleta z hematytem i agatem

Bransoleta z lapis lazuli

Bransoleta z pereł na drucie z pamięcią

4-IMG_3688

Brasnoletka na drucie z pamięcią

Bransoletka z drutem z pamięcią kształtu

Bransoletka na drucie pamięciowym

Bransoletka na drucie pamięciowym i naszyjnik do kompletu. Kamienie hematytu, oliwinu, kwarcu malinowego, dodatki ze stali szlachetnej pozłacanej.

Bransoletka z kryształków szklanych na drucie z pamięcią

Bransoletka z kryształków szklanych na drucie z pamięcią

Autorkami bransolet są Ewa, Kasia i Sylwia
z naszych sklepów stacjonarnych Royal-Stone

Galeria Waszych Prac stonowany

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz