Zobacz jak zrobić bransoletkę z koralików w różnych kształtach – Arcosów  półksiężyców, IrisDuo – wrzecion, ZoliDuo – wygiętych kropelek.

Koraliki w różnych kształtach są bardzo lubiane przez beaderki. Doskonale sprawdzają się w projektach kolczyków, naszyjników, a także bransoletek. Dzisiejszy tutorial z takich właśnie koralików przygotowała Marata Osiecka.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Koraliki i materiały potrzebne od zrobienia bransoletki.


Jak zrobić bransoletkę z koralików:

Przed rozpoczęciem pracy obejrzyj dokładnie koraliki – mają 2 lub 3 dziurki, stronę wypukłą (prawa) i płaską (lewa).
Koraliki Arcos par Puca mają 3 dziurki – nas będą interesowały tym razem tylko dwie zewnętrzne (górna i dolna).
Koraliki Zoli Duo i Iris Duo mają po dwie dziurki, a Zoli Duo występują w dwóch wersjach: Zoli Duo Right i Zoli Duo Left. Układ koralików został pokazany na zdjęciach.

Zaczynamy!

Na nitkę o dł. około 1,2m nawlekamy 2AR (brzuszkami do zewnątrz przez dolną dziurkę) T11, RB3 i T11. Następnie wbijamy igłę w AR (górna dziurka) dodajemy ZDR i ZDL przechodząc przez dziurki w “ogonkach” koralików, dalej przechodzimy igłą przez drugi z koralików AR.

Dalej nabieramy T11, RB3, T11 i związujemy oba końce nici, krótką nitkę przewlekamy przez kilka dowolnych koralików i obcinamy.

Dobieramy MD przechodzimy przez 2AR i nabieramy kolejny MD i 2AR (układ koralików na zdjęciu), po czym przechodzimy igłą przez MD i 2AR  (patrz zdjęcie). Dla wzmocnienia pracy przechodzimy jeszcze raz tą samą drogą: przez MD, doszytą parę AR, MD i parę AR z poprzedniego kroku. Wychodzimy igłą za parą AR z poprzedniego kroku.

Nie dodając koralików, przechodzimy przez T11, RB3, T11 i dalej przez AR, ZDR i ZDL. Za koralikiem ZDL nabieramy MD i T11. Przechodzimy przez drugą dziurkę ZDL, dodajemy ID przechodząc przez dolną dziurkę i dalej przez ZDR. Na koniec dodajemy T11 i MD.

Wracamy igłą przez AR, ZDR, ZDL, MD, T11, ZDL, ZDR i ID. Dodajemy MD, T11, MD i zawracamy przez górny otwór ID. Ponownie dodajemy MD, T11, MD. Zawracamy i przechodzimy przez ID, MD, T11, MD. Dodajemy 6MD i ogniwko z zapięcia. Dalej przechodzimy przez MD, T11, MD.

Przechodzimy koralikami ZDL, T11 i MD, dodajemy MD i przechodzimy przez T11, RB3, T11 i MD. Następnie przechodzimy przez 2AR dalej kierując się w górę przechodzimy przez MD, T11, RB3. Dodajemy MD wbijając igłę w MD i T11.

Teraz przechodzimy przez górną dziurkę ZDR, dolną dziurkę ID, dolną dziurkę ZDL i dalej przez T11, 2MD, T11, RB3, T11, MD. Dodajemy sekwencję T11, RB3, T11 i wbijajmy igłę w dolną dziurkę AR. Dodajemy ZDR i ZDL przechodzimy przez dolną dziurkę drugiego AR. Nabieramy T11, RB3 i T11 i przechodzimy przez MD.

Przechodzimy igłą przez dolne dziurki obu koralików AR, dalej przez MD, T11, RB3, T11. Dodajemy MD i przechodzimy dalej przez AR, ZDR, ZDL i AR; dodajemy kolejny MD.

Przechodzimy igłą przez T11, RB3, T11, a następnie przez górne dziurki pary AR, oraz przez T11, RB3, T11, MD, AR, ZDR i ZDL.

Dodajemy MD i T11 i przechodzimy przez ZDL. Dodajemy ID, przechodzimy przez ZDR, dodajemy T11 i MD i przechodzimy przez równoległe dziurki ZDR i ZDL. Na koniec wyprowadzamy nić przez dolną dziurkę AR.

Przechodzimy w dół przez MD doszyty do koralika AR, a następnie przez MD, T11 doszyte w poprzednim kroku do ZDL. Dalej przechodzimy przez ZDL i ID. Dodajemy RB3 i zmieniając kierunek szycia przechodzimy przez równoległą dziurkę ID. Następnie dobieramy kolejny RB3 i znów zmieniając kierunek szycia przechodzimy przez równoległą dziurkę ID.

Przechodzimy przez ZDR, T11 i 2MD, dalej przez AR, oraz przez ZDR, ZDL, MD wychodząc przez T11. Następnie przechodzimy przez ZDL, RB3 i ID. Dodajemy ZDL, T11, MD.

Wbijamy igłę w drugą dziurkę dodanego ZDL, następnie dodajemy ZDR, MD, T11 i przechodzimy przez równoległą dziurkę dodanego ZDR i dalej przez ID, ZDL, T11 i MD.

Nabieramy AR i doszywamy go do ZDL i ZDR, dobieramy kolejny AR i przechodzimy przez MD. Dobieramy MD przechodzimy przez doszyty przed chwilą AR i dalej przez ZDR, ZDL i MD. Nabieramy MD, T11, RB3, T11 wbijamy igłę w dolne dziurki pary AR. Znów dobieramy T11, RB3, T11 i wychodzimy przez MD.

Przechodzimy przez górną dziurkę AR, ZDR, ZDL, MD, T11, RB3 i T11. Dodajemy MD, przechodzimy przez dolne dziurki pary AR. Następnie dodajemy MD oraz 2AR doszywając je do MD. Przechodzimy przez dolne dziurki poprzednio doszytych koralików AR. Dla wzmocnienia przechodzimy jeszcze raz pętlą przez MD, 2AR, MD i 2AR. Nabieramy T11, RB3, T11 i przechodzimy przez dolną dziurkę AR.

Dalej powtarzamy budowanie bransoletki dodając kolejne pary koralików ZoliDuo i koraliki IrisDuo pomiędzy nimi, aż osiągniemy pożądaną długość, u mnie jest to 5 powtórek i długość 19 cm z zapięciem.

Na ostatnim ID mocujemy karabińczyk tak jak dodawaliśmy ogniwko na początku. Na koniec mocujemy nić supełkiem na nitce poprzecznej, a końcówkę ukrywamy w kilku sąsiednich koralikach.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Miłej zabawy

Marta z Maraga – koraliki i Ja