Oto wiosenna propozycja dla romantyczek! Jeśli wraz z pierwszym ciepłym słońcem nachodzi Was ochota na zwiewne sukienki, kwiaty we włosach i inne subtelne akcenty, ten pomysł na pewno przypadnie Wam do gustu.
Magnolia to ozdoba do włosów na grzebieniu, do której wykonania wystarczą szyfonowe płatki, garść koralików, cienki drucik i odrobina cierpliwości. 

Materiały potrzebne do wykonania ozdoby do włosów z koralikami na drucie

Do zrobienia kwiatowej kokardy potrzebne będą:

Przydadzą się również: 

Jak zrobić ozdobę do włosów z koralikami na druciku

CZĘŚĆ I: Szyfonowa kokarda

Zaczniemy od przygotowania szyfonowej bazy: kwiatki w tulejkach musimy najpierw rozmontować, ponieważ do grzebienia będziemy przymocowywać sam materiał. Szczypcami tnącymi odcinamy szpilkę przy lupiku, a następnie delikatnie zdejmujemy tulejkę i pozbywamy się szpilki. Z 3 kwiatków otrzymamy 6 warstw materiału.
Tworzymy dwa zwitki – każdy złożony z 3 warstw materiału. Nałożony na siebie materiał składamy dwukrotnie na pół i końcówki powstałych ruloników łączymy, oplatając ciasno drutem, by otrzymać coś na kształt kokardki.
Za pomocą drutu (potrzebne będzie około 30 cm) mocujemy kokardę do bazy grzebienia. Drut owijamy kilkukrotnie ciasno między żeberkami (wokół głównej listwy, a na koniec wokół jednego z żeberek) i odcinamy końcówkę.

CZĘŚĆ II: Gałązki z koralikami na drucie

Pora na wykonanie gałązek z drutu. Ja użyłam do tego okrągłych koralików różnej wielkości i hematytowych kwiatków.
Przygotujmy sobie około 50 cm drutu – na takiej długości najwygodniej jest pracować, a w trakcie pracy będziemy mogli w zależności od potrzeby doczepiać do gałązek dodatkowe odcinki.
Na drut nakładamy pierwszy koralik i umieszczamy go po środku drutu, zginając go na pół. Następnie, obracając w palcach koralik, skręcamy odrobinę dwie części drutu razem. Teraz nakładamy kolejny koralik na jeden z końców drutu (z zachowaniem pewnego odstępu), zginamy drut i ponownie skręcamy dwa jego fragmenty – do momentu, aż  wrócimy do głównego odcinka drutu. Ponownie skręcamy odrobinę dwie części drutu razem, a następnie znów nakładamy koralik i tworzymy kolejne rozgałęzienie.

Na takiej zasadzie tworzymy całą gałązkę, stopniowo zwiększając liczbę rozgałęzień. Koraliki nakładamy raz na jeden, raz na drugi koniec drutu. Gdy zobaczymy, że zaczyna nam brakować drutu, możemy dopleść kolejny jego kawałek – najlepiej zahaczyć go o jedno z rozgałęzień i kilkukrotnie ciasno owinąć, ucinając następnie końcówkę. Pamiętajmy, by odcięte końce drutu dogiąć maksymalnie szczypcami płaskimi, tak by ich końcówki nie haczyły.

Gałązki nie muszą być regularne –  moje różnią się między sobą kształtem i wielkością. 
Przygotowane gałązki powinny mieć jeszcze zapas drutu – po około 15 cm – pozwalający na przymocowanie ich do grzebienia. Kiedy uznamy, że są gotowe, układamy je na grzebieniu z umocowaną już szyfonową kokardą i mocujemy, oplatając drut ciasno wokół głównej listwy między żeberkami grzebienia. Na sam koniec warto owinąć drutem jedno z żeberek i dopiero potem odciąć drut – dzięki temu mocowanie będzie się lepiej trzymać, a drut nie będzie się odwijać.

CZĘŚĆ III: Kwiatek z szyfonowych płatków

Ostatni etap to przygotowanie centralnego kwiatka z szyfonowych płatków. Płatki (w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, potrzebne nam będzie ok. 6-8 sztuk) nakładamy na ok. 30-centymetrowy kawałek drutu, przebijając się delikatnie przez materiał: centralnie, ale nie całkiem równo – tak, żeby uzyskać pewną nieregularność. Brzegi wszystkich płatków powinny się układać w jedną stronę – do wnętrza kwiatka, w którym będzie się znajdował koralik. Umieszczamy go na drucie, a następnie wracamy, przebijając się końcówką drutu z powrotem przez wszystkie płatki. Kwiatek jest gotowy do przymocowania do grzebienia – wystarczy, tak jak poprzednio, owinąć końcówki drutu wokół centralnej części grzebienia. Najpierw owijamy drut między żeberkami, a na sam koniec – dookoła jednego z żeberek. Końcówkę dobrze doginamy, żeby nie haczyła.

Ozdoba jest gotowa, by udekorować nią wiosenną fryzurę!

Taka kwiatowa kokarda to urocze uzupełnienie lekkich, romantycznych stylizacji, ale również świetny pomysł na dodatek do weselnych sukienek oraz na ślubną dekorację włosów.
A może zechcecie stworzyć własne wariacje na podstawie naszej propozycji? Pojedynczy szyfonowy kwiatek z płatków będzie się świetnie prezentował na wsuwce do włosów, a większą ozdobę z powodzeniem można wykonać również na bazie opaski do włosów. Jak zawsze – namawiamy do eksperymentów z kształtem, wielkością i kolorami.