Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam Twórczość P. Agnieszki Sulikowskiej, której praca zajęła I miejsce w konkursie Kalendarz Royal-Stone 2016 do inspiracji “Ona nie zadaje pytań, ona zawsze zrozumie”. Oddajemy głos Autorce oraz zachęcamy do odwiedzenia bloga Ambient4you, oraz fanpage’a Artystki.

Kartka_z_Kalendarza_Luty_2016

Od zawsze interesowałam się sztuką i rękodziełem. Jako młoda dziewczyna wiązałam swoją przyszłość ze sztuką, ale zabrakło mi odwagi aby swoją drogę zawodową związać z twórczością artystyczną. Jednak wola tworzenia pozostała i znajduje swoje ujście w tworzonej przeze mnie biżuterii. Wszystkich rękodzielniczych umiejętności nauczyłam się sama.

05-IMG_5453

 

 

114Przemawiają do mnie kolory i faktura. Jak typowa kobieta lubię wszystko co się świeci i uwielbiam wszystkie kolory. Bardzo lubię łączenie barw i często z nimi eksperymentuję. Mam zespół „niespokojnych rąk”, czyli muszę je mieć cały czas czymś zajęte 🙂 Od najwcześniejszych lat rysowałam, malowałam, haftowałam, zajmowałam się robótkami na szydełku i drutach. Uwielbiam sama projektować swoje mieszkania, wybierać meble oraz dobierać barwy.

 

 

09-IMG_5497

Kilka lat temu nauczyłam się carvingu, czyli wycinania w owocach i warzywach. Spod moich rąk wychodziły różne dekoracje, a najprzyjemniej wycinało mi się w arbuzach ze względu na ich piękną kolorystykę: zieloną, białą oraz czerwoną. Trzy lata temu zainteresowałam się sutaszem. Najpierw oglądałam prace innych i szukałam wszelkich opisów i instrukcji o tym jak wykonuje się prace w tej technice. Do wszystkiego doszłam sama, własnym uporem i pracą oraz słuchając rad bardziej zaawansowanych koleżanek. “Po drodze” nauczyłam się także kilku technik beadingowych. Są one doskonałym dopełnieniem dla techniki sutasz. W swoich twórczych poszukiwaniach poznałam także podstawy wire wrappingu.

Przede mną jest jeszcze wiele dziedzin związanych z rękodziełem, których nie poznałam a mam nadzieję znajdzie się na nie czas w niedalekiej przyszłości.

Agnieszka_Sulikowska_sutasz_czarny_01

Agnieszka_Sulikowska_sutasz_złoty

Agnieszka_Sulikowska_konkurs_sutasz_soutache_01

 

 

Ambient4you_sutasz_beading_guzik_ważka

 

 

 

 

Agnieszka_Sulikowska_sutasz_soutache_02

 

ambient4you_Tutti_fruttiambient4you_romantyzm

Agnieszka_Sulikowska_Rosyjska_primabalerinaSulikowska_sutaszczarny_ taśma_cyrkoniowa_soutasz