Jak zrobić prezent dla Babci?

Nie ma chyba milszych prezentów niż wykonywane własnoręcznie. Takie prezentu zawsze są mile widziane, a praca i serce włożone ich wykonanie bardzo docenione. Dlatego właśnie przygotowałam tutorial na łańcuszek do okularów. Jest to bardzo prosty w wykonaniu projekt, tak, że możesz wykonać go wspólnie nawet z maluchami.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

 Materiały potrzebne do wykonania łańcuszka do okularów


Sposób wykonania koralikowego łańcuszka na okulary:

Przygotuj ok. 1 m nici lub sznureczka. Nawlecz na nią łapaczkę i koralik 11/0. Na końcu zawiąż ścisły supełek, nadmiar nici odetnij. Dla pewności, że supełek nie “puści” możesz posmarować go kropelką kleju lub przytopić końcówkę. Supełek zamknij dokładnie w łapaczce.

Przed przystąpieniem do nawlekania koralików upewnij się, ze wszystkie mają na tyle duże otwory, że zmieści się w nich wybrana przez Ciebie nić. Koraliki Round Beads Velvet mają czasem trochę niedrożne otwory, możesz je delikatnie powiększyć zwykłą grubą igłą.

Powiększ otwór w koraliku Velvet grubą igłą.

Do nawlekania koralików nie potrzebujesz igły – nici S-lon SLBC są na tyle sztywne, że z łatwością nawleczesz na nie wszystkie koraliki. Jeśli końcówka nici się nieco strzępi, możesz zabezpieczyć ją, smarując klejem lub lakierem do paznokci.
Zacznij nawlekanie koralików.  Kolejność nawlekania nie ma znaczenia, jednak lepiej, żeby większe koraliki były umieszczone przy końcach łańcuszka i nie przeszkadzały z tyłu na szyi. Na nić nawlekaj koraliki w sekwencjach lub bez ustalonego porządku.

Na nić nawlekaj koraliki  w sekwencjach lub  bez ustalonego porządku.

Jeśli chcesz powtórzyć mój układ koralików, nawlecz po kolei sekwencje od 1 do 9, a następnie w odwrotnym układzie sekwencje od 9 do 1. Tak wykonany łańcuszek ma ok.76 – 77 cm długości.

Schemat kolorystyczny kolejności nawlekania koralików na łańcuszek do okularów.

Po zakończeniu nawlekania koralików nawlecz jeszcze łapaczkę i koralik Toho. Na końcu sznurka zawiąż supełek tuż przy koraliku Toho. Odetnij nadmiar nici i zabezpiecz supełek kropelką kleju lub przytapiając końcówkę. Zamknij łapaczkę.

Na obu końcach zamontuj przy pomocy ogniwek uchwyty do okularów.

Łańcuszek jest gotowy!

Uwagi:

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone