Pamiętasz pierwszą z bransolet Aqua? Maleńkie korali i sznurki plus podstawowy splot makamowy gościły na naszym blogu w maju. Dziś nadszedł czas na drugą sznurkową bransoletkę – Aqua II. Obie mogą być noszone w komplecie lub osobno.

Komplet bransolet Aqua.

 

Przygotuj:

  • dysk do kumihimo lub tekturowy krążek z 32 szczelinami na obwodzie
  • 4 kawałki sznurka w odcinkach ok.100-120cm – wybór kolorystyki jak i rodzaju sznurka zależy jedynie od Twoich upodobań dobrze jednak aby sznurek był gładki i nie szerszy niż 1,5mm
  • 2 metalowe tulejki do wklejania o średnicy zależnej od grubości wybranych przez Ciebie sznurków
  • zapięcie i ogniwa do jego montażu

Potrzebować będziesz także:

  • nożyczek, kawałka mocnej nici, kleju do biżuterii, szczypiec do montażu zapięcia

Bransoletka na dysku kumihimo.

Umocuj odcinki sznurka w szczelinach dysku kumihimo. Zadbaj o to, aby środki sznurków leżały nad otworem w dysku. Końce sznurków umieść w szczelinach 32-16, 1-17, 8-24, 9-25.

Wyplatanie rozpocznij od końca umieszczonego w szczelinie 32 – przełóż go do szczeliny 18, a koniec ze szczeliny 16 do szczeliny 2.

Następnie koniec ze szczeliny 8 przełóż do szczeliny 26, a koniec ze szczeliny 24 do szczeliny 10.

Dla ułatwienia pracy możesz przekręcić dysk przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Przełóż koniec sznurka ze szczeliny  17 do szczeliny 3, a koniec ze szczeliny 1 do szczeliny 19.

Przekręć dysk przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i przenieś koniec sznurka ze szczeliny 25 do szczeliny 11, a koniec ze szczeliny 9 do 27.

Zachowując zasadę przekręcania dysku przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, kontynuuj przekładanie sznurków z pozycji górnych na dolne i z dolnych na górne.

Postępy swojej pracy zobaczysz od drugiej strony dysku, gdzie będzie się tworzył wyplatany sznureczek. Kontynuuj pracę, aż sznureczek osiągnie odpowiednią długość tj. będzie o ok. 2 – 2,5 cm krótszy od docelowego obwodu bransoletki.

Kiedy wypleciony sznurek osiągnie już zaplanowaną długość po prostu delikatnie wysuń wszystkie końce sznurka ze szczelin dysku kumihimo.

Mocną nicią zabezpiecz końcówkę plecionki. Odetnij nadmiar sznurków i nici zabezpieczającej.

Przygotuj zapięcie bransoletki – zamontuj ogniwa i karabińczyk w tulejkach do wklejania. Ogniwa rozginaj przy pomocy szczypiec płaskich. W tulejki wprowadź ostrożnie kroplę kleju do biżuterii, wprowadź w tulejkę koniec plecionki uważając, aby klej nie wypłynął.

Pozostaw do wyschnięcia zgodnie z zaleceniami producenta kleju.

Na zakończenie mam dla Ciebie małą niespodziankę. Komplet Aqua możesz rozszerzyć o bransoletki, których wykonanie także pokazywaliśmy na naszym blogu. Są to bransoletka Aztec i bransoletka Super Turquoise

 

Jeśli skorzystałaś z tego lub innego naszego tutorialu przyślij do nas zdjęcia, a my opublikujemy je w Galerii Waszych Prac.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz