Rzemieniowe bransoletki cieszą się ogromną popularnością szczególnie latem, więc mam dla Was dzisiaj instrukcję, jak krok po kroku samodzielnie zrobić taką bransoletkę. Lista materiałów jest bardzo krótka, a użyte przeze mnie rzemienie możecie zastąpić dowolnymi sznurkami.

Potrzebne materiały:

  • rzemienie płaskie – 6 odcinków po 17 cm (na nadgarstek o wielkości 16cm)
  • zapięcie magnetyczne ( w zależności od szerokości zapięcia ilość rzemieni będzie się zmieniać). Zapięcie użyte w tutorialu znajdziesz tutaj
  • klej (ja użylam szybkoschnącego kleju marki Griffin, jest on idealny do wklejania w tulejki oraz  zapięcia. Możesz użyć innego kleju do biżuterii, który nadaje się do metalu).
  • nożyczki

Przed wciśnięciem kleju w zapięcie sprawdź ,czy nie ma żadnych dziurek, którymi klej może wyciec. Następnie wciśnij klej tak by znajdował się na wewnętrznych ściankach zapięcia.

*Jeśli klej wyleje się przez otwory może pobrudzić nieodwracalnie zapięcie lub skleić je tak, że będzie nie możliwe do użycia.

Przygotowane wcześniej rzemienie układaj parami w zapięciu. Możesz na rzemienie ponakładać ozdobne koraliki.

Przechodząc do wklejania drugiej strony zwróć uwagę by wewnętrzne rzemienie były nieco krótsze od zewnętrznych. Nadmiar rzemienia wewnętrznego przytnij.

Gotowa bransoletka

Pozdrawiam,

Dorota, Royal-Stone

*W tytule maila wpisz: Galeria Waszych Prac oraz swoje imię i nazwisko.