W dzisiejszym wpisie publikujemy wyniki konkursu dla drugiej z 12-tu inspiracji – “Podwodny świat”.  Nad wynikami obradowało Jury w składzie zaprezentowanym w jednym z wcześniejszych wpisów – kliknij tutaj.

Do tej części konkursu nadesłaliście 177 prac z czego nagrodzonych zostało 15 prac – 5 prac znalazło się na podium (dwa II i III miejsca ex aequo), 9 prac zostało wyróżnionych i tradycyjnie już w naszym konkursie jedna z prac otrzymała Nagrodę Publiczności (w tym przypadku w roli Jurorów występujecie Wy).

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału. Poniżej pod nagrodzonymi pracami publikujemy również wszystkie prace biorące udział w tej części konkursu.

W tym roku czeka nas jeszcze 10 części konkursu, weź udział i Ty!

Regulamin konkursowy zawierający wszelkie szczegóły, aktualne tematy oraz terminy nadsyłania zgłoszeń znajdziesz TUTAJ.

Jeśli tworzysz biżuterię i chcesz być na bieżąco z przebiegiem konkursu zapraszamy Cię również do dołączenia i wzięcia udziału w życiu specjalnej grupy konkursowej, którą znajdziesz TUTAJ.

 

Prace nagrodzone

 

I miejsce – Alina Tyro-Niezgoda

 Autorka wykorzystując technikę sutasz w sposób perfekcyjny ukazała piękny, podwodny świat będący tematem inspiracji. W tym przypadku Jury bardzo wysoko oceniło oryginalny, przestrzenny projekt (sutasz 3D) dowodzący najwyższej biegłości Autorki w harmonijnym łączeniu form i kolorów. Uwagę w pracy zwraca zarówno doskonała kompozycja, jak również oryginalne i perfekcyjne wykonanie poszczególnych części projektu. Praca w sposób jednoznaczny świadczy o opanowaniu warsztatu przez Autorkę na najwyższym poziomie. Praca pokazuje jednocześnie jak wielki potencjał drzemie w technice sutasz.

Tender_December_A_Tyro_Niezgoda_Konkurs_biżuteryjny

 

II miejsce ex aequo – Hubert Kowalski

Praca nawiązuje do tematu konkursu poprzez przedstawienie jednego z mieszkańców głębin morskich zwanego “rybą-wędkarzem”. Autor w sposób udany (tj korespondujący z przedmiotem przedstawienia) dobrał materiały do realizacji projektu i jednocześnie nadał pracy trafną i interesującą formę. Cechy wyglądu odzwierciedlanego obiektu zostały w sposób twórczy przerysowane potęgując wrażenie wywierane przez pierwowzór. Szczególnym atutem tej pracy jest duża siła oddziaływania na odbiorcę pomimo względnej oszczędności formy.

Hubert_Kowalski_Sowiarnia_Konkurs_biżuteryjny

 

II miejsce ex aequo – Iwona Tamborska

Jury doceniło harmonijną kompozycję pracy, która w interesujący sposób ukazuje bogactwo podwodnego życia potrafiąc przy tym wzbudzić w widzu pewną dozę niepokoju. Naszyjnik wyróżnia się na tle innych prac, cechuje go także perfekcja wykonania. Atutem pracy jest także oryginalność dzięki wykorzystaniu przez Autorkę efektu luminescencji (praca świeci w nocy).

Iwona_Tamborska_Konkurs_biżuteryjny

III miejsce ex aequo – Ewelina Rząd

Bardzo przemyślana kompozycja przedstawiająca bogactwo podwodnego świata. Szczególną uwagę zwraca ogólna harmonia całości pomimo zastosowania przez Autorkę asymetrycznego rozmieszczenia znacznej części elementów naszyjnika. Dowodzi to niezwykłej biegłości kompozycyjnej Autorki. Pracę cechuje trafna i harmonijnie dobrana kolorystyka, dbałość o szczegóły oraz perfekcyjne wykonanie.

Ewelina_Rząd_Konkurs_biżuteryjny

 

 

III miejsce ex aequo – Katarzyna Maciejewska

Fantastyczne ujęcie tematu poprzez znalezienie przez Autorkę lekkiej i zwracającej uwagę formy dla przedstawienia meduzy. Pracę cechuje duża
dbałość w wykończeniu. Pomimo zastosowania oszczędnej formy praca niewątpliwie wyróżnia się dzięki oryginalności i niezwykłej subtelności.

 

Katarzyna_Maciejewska_Konkurs_biżuteryjny

Monika_Skowrońska_Konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone

N_Sumina-Ficek_Konkurs_biżuteryjny

Aleksandra_Zawadka_Konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone

Magdalena_Musiał_Konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone

 

 

Justyna_Krupkowska_Konkurs_biżuteryjny

Krystyna_Latosik_Konkurs_biżuteryjny

Milena_Łajca_Konkurs_biżuteryjny_Royal-Stone

Magdalena_Rapacka_Konkurs_biżuteryjny_Royal-StoneMilena_Łajca_Konkurs_biżuteryjny

 

 

Wszystkie prace przyjęte do konkursu