Dzisiaj przygotowałam dla Was tutorial na niesamowicie kolorowe i energetyczne kolczyki z agatów brazylijskich. Taka multikolorowa biżuteria będzie na pewno pasowała do Waszych letnich stylizacji szczególnie na  festiwalowe wieczory.

biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały:

Agaty brazylijskie

Przygotuj bazę geometryczną i odcinek drutu o długości 50 cm. Drut zegnij na pół i nałóż na bazę, a następnie jeden koniec owiń dwukrotnie wokół bazy. Postaraj się owijać drut ciasno wokół bazy.

Na drut skierowany ku górze nałóż pierwszą kulkę agatu, a następnie owiń trzykrotnie drut wokół bazy, tuż za dodanym kamieniem.

Dołóż kolejny kamień i znowu owiń drut trzykrotnie wokół bazy.

Owijanie drutu wokół bazy geometrycznej

Na jeden kolczyk przypada 14 kamieni, zatem najpierw opleć połowę bazy siedmioma kamieniami, zostawiając luźny drut na końcu.

W kolejnym kroku zacznij owijanie od drugiej połowy drutu i dojdź do tego samego miejsca, gdzie zakończyłaś owijanie pierwszej strony.

Na oba druty nawlecz agatową kroplę i przytnij drut na długość około 8 mm.

Tak przygotowany drut, przy pomocy szczypiec okrągłych zawiń w loopik.
Złap szczypcami za końce drutów i zawiń je na szczypcach.

Ostatnią rzeczą, która pozostała do zrobienia, jest zamontowanie bigli. W tym celu użyj dwóch ogniwek w rozmiarze: 6 mm i 4 mm. Rozchyl większe ogniwo szczypcami pamiętaj, by nie rozciągać go na boki, a tylko rozchylić “przód-tył”. Zahacz ogniwo o kolczyk równo na środku i zamknij ogniwko. Teraz rozchyl mniejsze kółko i zahacz je o pierwsze doczepione ogniwo oraz oczko w biglu. Ogniwo domknij, żeby nie było przerwy.

Letnie kolczyki są gotowe do noszenia.