Jak zrobić kolczyki kwiatki na jubilerskiej lince stalowej?

Delikatne kwiatki na lince jubilerskiej tworzą dziewczęce, radosne kolczyki. Kolczyki są lekkie i bardzo łatwe do wykonania. Można je modyfikować do swoich potrzeb robiąc inne wersje kolorystyczne, dobierając trochę inne koraliki lub perełki, skracając lub wydłużając linki.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków – kwiatków na lince

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków

Parę uwag dotyczących kulek zaciskowych i szczypiec do ich zaciskania

Szczypce do zaciskania kulek zaciskowych na lince jubilerskiej mają dwa charakterystyczne otwory – nacięcia – jeden w kształcie serduszka (oznaczony czerwonym kółkiem) służący do zginania kulek na pół i drugi w kształcie soczewki (oznaczony żółtym kółkiem) służący do ostatecznego zaciskania  kulki. Dzięki takiemu dwustopniowemu zaciskaniu, kulki można ładniej uformować, niż w przypadku użycia zwykłych – płaskich szczypiec. Kulka zgnieciona szczypcami płaskimi jest o wiele bardziej widoczna i mniej estetyczna niż taka “zawijana” specjalnymi szczypcami. Jeśli nie masz specjalnych szczypiec, użyj jak najmniejszych kulek.

Szczypce do zaciskania kulek zaciskowych na lince jubilerskiej

Sposób wykonania kolczyków na lince jubilerskiej

Przygotuj szczypce do zaciskania, kuliki zaciskowe i 6 kawałków linki o długości ok. 8-10 cm.  Na koniec linki załóż kuleczkę zaciskową.

Najpierw zegnij kulkę na pół w pierwszym nacięciu szczypiec, a następnie  ostatecznie ją zaciśnij w drugim. Jeśli nie masz szczypiec do zaciskania, po prostu zaciśnij kulkę na końcu linki.

Dotnij końcówkę linki, tak żeby nie wystawała poza zaciśniętą kulkę.

Szczypcami tnącymi odetnij wystająca linkę jubilerską.

Na linkę nawlecz 1 koralik Toho 8/0 i 3 płatki z szyfonu. Linka jubilerska jest na tyle cienka,  że bez problemu przejdzie przez szyfonowe płatki, należy jedynie uważać, żeby nie zaciągnąć delikatnej tkaniny. Następnie nawlecz na linkę ozdobną przekładkę, kryształek Swarovskiego i kolejny koralik Toho 8/0. Możesz oczywiście nawlec inne koraliki, kryształki lub perełki.

Na koniec nawlecz na linkę kulkę zaciskową i zaciśnij ją tuż za wszystkimi koralikami. Wykonaj w ten sposób wszystkie sześć kwiatków.

Ułóż trzy  kwiatki w bukiecik i dotnij łodyżki. Najkrótszy z moich kwiatków ma ok. 5 cm, Ty oczywiście dotnij kwiatki na długość odpowiadającą Tobie.

Wszystkie trzy łodyżki wsuń w otwór łapaczki. Nasuń na końce wszystkich łodyżek kulkę zaciskową i ją zaciśnij.

Na końcach łodyżek z linki jubilerskiej zaciśnij zacisk

Zsuń łapaczkę do zaciśniętej kulki i zamknij ją na kulce, tak, aby ukryć kulkę w środku łapaczki. Łapaczkę zamykaj ostrożnie, żeby jej nie zdeformować – najlepiej sprawdzą się do tego palce lub jeśli łapaczka jest twarda szczypce płaskie. Do kółeczek łapaczki zamontuj bigiel. Drugi kolczyk wykonaj identycznie. Kolczyki są gotowe.

Kolczyki z szyfonowych płatków  royal-stone.pl
Kolczyki kwiatki z szyfonowych płatków na lince jubilerskiej royal-stone.pl

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone