W dzisiejszym kąciku krótki tutorial na kolczyki. Pokażę jak zamocować kropelki wiercone wierzchołkowo (czyli po prostu u góry).  W przypadku kamieni naturalnych nie zawsze możemy wykorzystać gotowe bigle do kropli i musimy poradzić sobie w inny sposób. Poniżej pokażę dwie metody z loopikiem i bez.

Kolczyki z kropli onyksowych

Onyks użyty w tutorialu znajdziecie TU. Jeśli chcesz użyć innych kropli zajrzyj TUTAJ.
Ponadto potrzebne Ci będą: drut o grubości 0,6mm. Ja użyłam drutu miedzianego posrebrzanego firmy Griffin, dowolne bigle do kolczyków (użyte bigle SR-380), narzędzia tnące oraz płaskie.  Bigle możesz zastąpić bazą do klipsów.

*Odnośniki do użytych materiałów znajdziesz klikając w podświetlone w tekście wyrazy.

1. Przygotuj dwa druciki o długości ok. 2cm każdy (pamiętaj, by do przycinania drutu używać przeznaczonych do tego narzędzi a nie nożyczek)

2. Zegnij drucik na pół. Możesz wykorzystać do tego szczypce płaskie.

3. Końcówki podegnij szczypcami do środka tworząc krawatkę.

4. Przełóż krawatkę przez bigiel i załóż kamień.

Kolczyki są gotowe 🙂

Kolczyki z jadeitu z lupikiem

Potrzebne będą: drut o grubości 0,6mm (możesz też użyć drutu 0,4 lub 0,5mm), krople wiercone wierzchołkowo, narzędzia płaskie, tnące i okrągłe, bigle do kolczyków (bigle możesz zastąpić bazą do klipsów).

*Odnośniki do użytych materiałów znajdziesz klikając w podświetlone w tekście wyrazy.

1.Przygotuj drucik o długości ok. 5cm i przełóż przez dziurkę w kamieniu. Z jednej strony wysuń drucik na długość ok 3cm ( z drugiej powinno zostać nie mniej niż 1,5cm). Następnie podegnij druciki z obu stron do góry.

2.  Złap krótszy drucik końcami szczypiec (użyj szczypiec okrągłych) i wywiń tworząc loopik. Końcówkę drutu tworzącego loopik przytnij.

3. Dłuższy drut zegnij pod kątem prostym i owiń go dwukrotnie pod loopikiem. Nadmiar drutu przytnij.

4. Na koniec załóż bigle. Odegnij oczko w biglach przy pomocy szczypiec i zahacz o loopik. Kolczyki są gotowe 🙂

Udanej zabawy z kropelkami 🙂

Dorota, Royal-Stone