Biżuteria handmade pozwala nie tylko uzupełnić stylizację, ale też wyróżnić się z tłumu i stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. Choć tworzenie biżuterii nie jest trudne, osobom początkującym może sprawiać pewne problemy. Jak nauczyć się robić biżuterię od podstaw?

Kurs tworzenia biżuterii – szybko i efektywnie

Tworzenie biżuterii od podstaw to sztuka, której warto nauczyć się na  kursach tworzenia biżuterii. Jest to sposób na szybkie opanowanie niezbędnych umiejętności, które następnie można wykorzystać w praktyce, w domowym zaciszu. Jak wyglądają warsztaty tworzenia biżuterii od podstaw? Zajęcia trwają kilka godzin i odbywają się w małych grupach, dzięki czemu prowadzący może poświęcić więcej uwagi kursantom. Na szkoleniu dowiemy się, jakich materiałów używać, aby tworzenie biżuterii handmade było przyjemne i aby móc uzyskać oczekiwane rezultaty. Poznamy rodzaje zapięć oraz dowiemy się, które z nich sprawdzą się w konkretnych projektach. Oczywiście, na warsztatach przekazywana jest nie tylko wiedza teoretyczna – kursanci nabywają także umiejętności praktyczne, poprzez własnoręczne tworzenie biżuterii od podstaw pod okiem specjalistów.


Podczas zajęć zostaną zaprojektowane oraz wykonane:
– zawieszka gronkowa, która może stać się kolczykiem, brelokiem lub wisiorem
– bransoletka na żyłce z wykorzystaniem podkówek
– bransoletka na nici jubilerskiej z wykorzystaniem łapaczek
– bransoletka na gumce – bardzo popularna i szybka w wykonaniu

Są to podstawowy w tworzeniu biżuterii handmade. Biżuterię wykonaną na warsztatach po zakończonych zajęciach można zabrać ze sobą do domu.


Dlaczego warto zdecydować się na kurs tworzenia biżuterii?

Tworzenie biżuterii handmade nie jest trudne, jednak aby móc swobodnie projektować kolejne elementy, należy posiadać podstawową wiedzę o narzędziach i materiałach, oraz niezbędne umiejętności. Możemy je nabyć na różne sposoby, na przykład korzystając z filmów instruktażowych bądź z poświęconych temu tematowi książek, jednak nauka tymi metodami jest mało efektywna, a przede wszystkim rozciągnięta w czasie. Z jednej strony wymaga dyscypliny, z drugiej strony nie możemy liczyć na profesjonalne wytłumaczenie niezrozumiałych kwestii, jeśli uczymy się samodzielnie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są warsztaty, które prowadzone są przez specjalistów i praktyków w dziedzinie tworzenia biżuterii. Kursy te przeznaczone są dla osób początkujących, które chciałyby zacząć projektować i tworzyć elementy biżuteryjne we własnym zakresie. Bez względu na to, czy biżuteria własnoręcznie robiona posłuży wyłącznie nam, bądź naszym bliskim, czy też planujemy rozpocząć jej tworzenie na większą skalę, musimy mieć odpowiednią wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Warto więc wybrać odpowiedni kurs, na którym będziemy mogli nauczyć się wszystkiego, co potrzebne, aby zacząć przygodę z koralikami, rzemykami czy innego typu półfabrykatami do wyrobu biżuterii.