Zrób z nami kolczyki Ice Queen z monetami z perły seashell.

Zrób z nami kolczyki Ice Queen z perłowymi monetami i błyszczącymi kryształami Xilion od Swarovskiego. Kolczyki pomysłu Natali Zaborowskiej z Koralikowej Manii urzekają swoją urodą i delikatnymi kolorami.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków Ice Queen

Materiały potrzebne do uszycia kolczyków z perłami i kryształkami Swatowski

Kolczyki Ice Queen będziemy wykonywać dwustopniowo  – najpierw wykonamy dwa osobne elementy – górny z monetką z perły seashell i dolny z Coin Pearl  i kryształkiem Pear-Shaped Swarowski, a następnie obie połączymy zszywając i stabilizując je kryształkami Xilion Swarovski.

Wykonanie elementu kolczyków z monetą perły seashell

1. Pracę nad kolczykami rozpoczynamy od wyplecenia elementu z perłową monetą seashell. W tym celu nawlekamy ok. 1,2 m nici i nabieramy 32 x MD. Następnie tworzymy pętelkę przechodząc przez wszystkie nawleczone koraliki, zawiązujemy supełek i chowamy go w najbliższym koraliku przechodząc przez niego.

Następnie nawlekamy 1 x MD, pomijamy jeden koralik MD i przechodzimy przez kolejny MD. Koralik z pierwszego okrążenia i ten doszyty przed chwilą powinny ułożyć się względem siebie równolegle. Ponownie nawlekamy 1 x MD, pomijamy kolejny koralik i przechodzimy przez następny. Powtarzamy czynność do pełnego okrążenia. Po jego zakończeniu nić, na której pracujemy powinna wychodzić ze środkowego koralika MD. Nić, którą pozostawiliśmy na początku, wplatamy pomiędzy koraliki i odcinamy nadmiar.

2. Przechodzimy przez najbliższy koralik MD tam gdzie ułożyły się one podwójnie, następnie nawlekamy 1 x T15, po czym przechodzimy przez kolejny wystający koralik MD – wypełniamy przestrzeń pomiędzy tymi koralikami. Powtarzamy dodawanie jednego koralika T15 pomiędzy koraliki MD, aż do pełnego okrążenia. Na jego końcu przechodzimy przez ostatni koralik MD i jednocześnie przez T15 przyszyty jako pierwszy w tym okrążeniu.

Kontynuujemy wyplatanie jednej strony wykonując kolejne okrążenie koralikami T15. Po tym etapie nić powinna wychodzić z koralika T15 niższego rzędu.

3. Czas na zamocowanie w środku oplotu monetki z masy perłowej. W tym celu przechodzimy do środkowego okrążenia koralików MD, po czym, przechodzimy pomiędzy koralikami MD – pomiędzy nitkami – kierując się do środka oplotu. Nawlekamy na nić monetkę, dopasowujemy ją do oplotu, zapamiętujemy miejsce gdzie wychodzi otwór pod rugiej stronie monetki, po czym przechodzimy igłą w tym miejscu pomiędzy koralikami MD kierując się na zewnątrz oplotu.

Następnie przechodzimy przez koralik środkowego okrążenia MD ponad drugim otworem monetki, po czym przechodzimy ponownie pomiędzy koralikami MD kierując się w stronę środka oplotu, przez monetkę i wychodzimy igłą pomiędzy koralikami MD po drugiej stronie oplotu – monetka jest już zamocowana.

Przechodzimy do skrajnego okrążenia koralików MD i uzupełniamy tę stronę dwoma okrążeniami koralików T15, analogicznie jak po drugiej stronie monety. Na koniec tego etapu nić powinna wychodzić z koralika T15 niższego rzędu.

4. Przechodzimy do środkowego okrążenia koralików MD. Następnie nawlekamy 1x MD, 1x T15, bigiel, 1x  T15, 1 x MD i przechodzimy przez kolejny koralik środkowego rzędu MD.

Następnie przeprowadzamy nić na drugą stronę powstałego elementu, tak aby wychodziła ze środkowego okrążenia MD dokładnie w osi doszytego bigla (ósmy koralik MD licząc od bigla). Większa część kolczyka jest już gotowa. Nie odcinamy pozostałej nici,  będziemy jej potrzebować do połączenia części kolczyka.

Wykonanie elementu kolczyka z CrystalCoin Pearl Swarovski, Iris Duo i Pear-Shaped Pendant Swarovski

5. Tworzymy drugą część kolczyka, którego głównym elementem będzie Swarovski Coin. Oplot wykonujemy analogicznie do oplotu monetki seashell. Na ok. 1 m nici nawlekamy 28 x MD, przechodzimy jeszcze raz przez wszystkie koraliki tworząc pętelkę, zawiązujemy supełek i chowamy go w najbliższym koraliku. Doszywamy jeszcze jedno okrążenie  z koralików MD, a następnie, dwa kolejne okrążenia z koralików T15.

W oplocie mocujemy monetkę SC, tak jak poprzednio przyszywając ją do koralików MD. Następnie dodajemy dwa okrążenia koralików T15 z drugiej strony plecionki zamykając oplot nad monetką SC. Na koniec tego etapu nić powinna wychodzić z koralika T15 niższego rzędu oplotu.

6. Przechodzimy do środkowego rzędu  koralików MD. Za chwilę będziemy doszywać koraliki IrisDuo – zwróć uwagę, żeby oba leżały płaską częścią do dołu, a wypukłą do góry. Nawlekamy 1 x T15, 2 x ID przez górne otwory, 1 x T15,  pomijamy kolejny koralik MD tego okrążenia i przechodzimy przez następny koralik MD (patrz zdjęcie).

Nawlekamy 1 xT15, 1 x SX, 1 x T15 i przechodzimy przez drugą dziurkę koralika ID. Nawlekamy 1 x MD, 3 x T15, przechodzimy przez dziurkę w łezce Swarovski – taka by nić przechodziła od przedniej strony kryształka – po czym nawlekamy 3 x T15. Następnie pomijając koraliki T15 przechodzimy przez MD i dalej przez ID, T15, SX i T15. 

7. Przeprowadzamy nić do drugiego koralika ID –  przechodzimy przez MD, po czym kierując się dośrodka pracy przechodzimy przez T15 i górny otwór koralika ID, nawlekamy 1x T15 i przechodzimy przez górny otwór sąsiedniego koralika ID, następnie przez koraliki T15 i MD z oplotu.

8. Analogicznie jak w poprzednim kroku nawlekamy 1 x T15, 1 x SX, 1 x T15 i przechodzimy przez drugi otwór koralika ID. Następnie nawlekamy 1 x MD, 3 x T15, po czym przechodzimy przez otwór kryształowej łezki Swarovski od przodu kryształka. Odwracamy pracę tyłem do góry, nawlekamy 3 x T15 i przechodzimy przez koralik MD nawleczony przed chwilą i dalej przez T15, SX, T15, i  koralik MD oplotu, po czym wplatamy część nici w oplot monetki, zawiązujemy supełek na poprzecznej nici chowamy go w koraliku i odcinamy nadmiar nici.

9. Czas na połączenie obu części kolczyka. Nawlekamy igłę nicią pozostawioną  przy górnej części pracy,  następnie przechodzimy igłą przez koralik środkowego okrążenia MD w dolnej – drugiej części kolczyka, po czym przechodzimy przez kolejny koralik środkowego okrążenia MD w górnej części kolczyka.

10. Przechodzimy dalej koralikami MD – do kolejnego koralika MD środkowego okrążenia oplotu perły seashell, a następnie nawlekamy 1 x T15, 1 x SX i przechodzimy przez  koralik MD środkowego okrążenia oplotu drugiej części kolczyka – będzie to  drugi koralik okrążenia MD licząc od przyszytego do górnego elementu kolczyka.
Przechodzimy dalej przez kolejny MD, po czym zmieniając kierunek, przechodzimy przez sąsiedni koralik MD. Wracamy kolejno przez koraliki SX , T15 i MD, aż do miejsca połączenia obu elementów kolczyka.

10. Pozostaje dodać kryształek SX po drugiej stronie kolczyka. W tym celu przechodzimy dalej przez koraliki MD w oplocie górnego elementu, tak aby nić wyszła z  koralika MD środkowego okrążenia  po przeciwnej stronie łączenia obu części – górnej i dolnej. Ponownie nawlekamy 1x T15, 1x Sx i przechodzimy przez koralik MD środkowego okrążenia w oplocie Swarovski Coin – analogicznie jak po drugiej stronie elementu.
Wplatamy nieco nici w koraliki MD, zawiązujemy supełek na nici poprzecznej, chowamy go w najbliższym koraliku i resztę odcinamy.

Powtarzamy kroki tworząc drugi kolczyk i gotowe!

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Miłego koralikowania

Natalia Zaborowska, Koralikowa Mania