Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam odsłonę projektu GARDENS. The Royal Beauty zatytułowaną The Spirit of Warsaw Gardens.

Autorki projektu – kostiumografka Urszula Łęczycka-Jeziorska oraz  fotografka Jolania Fotografia zaprosiły do zdjęć piękną Agatę Nowakowską i zrealizowały fantastyczną sesję w Parku Miniatur w Warszawie.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zostać mecenasem tak wyjątkowego projektu jak Gardens. The Royal Beauty.  Cieszymy się także, że produkty dostępne w Royal-Stone mogły posłużyć do stworzenia tak zachwycających Dzieł! 

Pełni podziwu dla serdecznie zapraszamy Was do lektury, zobaczenia rezultatów sesji fotograficznej a także zdjęć zza kulis.


Pamiętacie scenę w filmie Notting Hill, kiedy Hugh Grant i Julia Roberts zakradają się w nocy do jednego ze starych Londyńskich ogrodów? Mówią wtedy: “Przy wszystkich tych ulicach w okolicy mieszczą się tajemnicze ogrody. Jak małe wioski. – Wejdźmy! – Właśnie o to chodzi, że nie możemy. Są prywatne. Tylko dla tych, którzy mieszkają wokół nich.”
W Warszawie także takich miejsc nie brakowało. Rezydencje, miejskie wille i pałace otoczone były ogrodami, często ukrytymi przed oczami ciekawskich.

Jednemu z tych ogrodów poświęciłam nawet moją pracę magisterską na architekturze krajobrazu.  Od tej pory zawsze fascynowały mnie te magiczne i tajemnicze zakątki z tak samo bogatą historią, jak budynki, których rangę podkreślały. A jednak rzadko myślimy o nich przechadzając się chociażby Krakowskim Przedmieściem. Ale one tam są. W centrum miasta, na tyłach zabytkowych budynków.

Te budynki, które zostały zburzone w pierwszej połowie XX wieku możemy podziwiać w Park Miniatur. Niesamowita, sentymentalna podróż do czasów, kiedy Warszawa nazywana była Paryżem północy (lub Paryżem wschodu w zależności od źródeł).
Dzisiejszą sesję dedykujemy właśnie im – zabytkowym warszawskim ogrodom. Jest to nasz sposób oddania hołdu Warszawie – miastu, które jest naszym domem.

Modelka: Agata Nowakowska
Fotografie: Jolania fotografia
Projekt, kostium i charakteryzacja: Jeziorska&Łęczycka Costume Design
Patron: Zamek Królewski w Warszawie
Partnerzy:
Royal-Stone – akcesoria do tworzenia biżuterii
Lorigine Minerals
Park Miniatur

Urszula Łęczycka-Jeziorska