Jak oprawić kryształek Rivoli różnymi koralikami?

Połyskujące kryształy Rivoli od Preciosa w bajecznym kolorze heliotrope zostały osadzone w bogatej oprawie z koralików Ginko, StormDuo i Fire Polish. Wzór wygląda zachwycająco w zarówno w bogatych barwach jak i delikatnych pastelach. Zrób takie korzystając z tutorialu Basi Lepak z Kororowych koralików.

Materiałypotrzebne do wykonania kolczykówz koralików Storm Duo, Fire polish i Ginko

– 2 x kryształek Preciosa Rivoli Maxima 12mm (Heliotrope)
koraliki Miyuki Delica 11/0 (Opaque GlazedPersimon Matted)
koraliki Toho Round 8/0 (Permafinish – Matte Galvanized Old Gold)
koraliki Toho Round 11/0 (Dark Bronze)
koraliki Toho Round 15/0 (Dark Bronze)
– 32 x koralik dwudziurkowy StormDuo (Aztec Gold)
– 8 x koralik dwudziurkowy Ginko (Bronze Pale Gold)
– 8 x kryształek Fire Polish 4mm (Cobalt Blue)
– 2 x koralik w kształcie kropli np. fasetowana kropla jadeitu (pomarańczowa)
 nici do beadingu
igła do beadingu
– 4 x ogniwka 4mm
-2 x szpilka jubilerska
bigle do kolczyków
ostre nożyczki
szczypce płaskie, okrągłe i tnące

Sposób wykonania kolczyków z koralików:

1 Na ok. 1,6m nitki nawlekam 32 koraliki Miyuki Delica i przechodzę przez dwa-trzy pierwsze nawleczone koraliki formując kółko, zostawiam kilka centymetrów ogonka.

Nabieram 32 koraliki Miyuki Delica, żeby uszyć z nich koszyczek na kaboszon.

2 Ściegiem peyote robię koszyczek na rivoli. Nawlekam 1 koralik Miyuki Delica, pomijam jeden koralik i wbijam igłę w następny koralik. Powtarzam, dodając w sumie 16 koralików, po czym przechodzę igłą przez pierwszy dodany w tym kroku koralik.

3 Pomiędzy koraliki doszyte w poprzednim kroku dodaję po jednym Toho 15/0 doszywając w sumie 16 koralików. Na koniec jak zawsze przechodzę przez pierwszy dodany w tym kroku koralik.

4 Powtarzam krok 3, dodając kolejne okrążenie 16 koralików Toho15/0. Po doszyciu ostatniego przechodzę przez koraliki tak, żeby nitka wychodziła z brzegowego koralika Miyuki Delica po drugiej stronie pracy.

5 Umieszczam rivoli w koszyczku, spodnią stroną do góry. Następnie pomiędzy koraliki Miyuki Delica doszywam po 1 koraliku Toho 15/0, w sumie dodając 16 koralików. Na koniec wychodzę przez pierwszy doszyty w tym kroku koralik.

6 Nawlekam 1 koralik Toho 15/0 i przechodzę przez następny koralik. Dalej przechodzę igłą przez Miyuki Delica i Toho 15/0 bez dodawania koralików. Następnie doszywam kolejny 1 koralik Toho 15/0. Powtarzam, dodając w sumie 8 koralików i wychodzę przez pierwszy doszyty w tym kroku koralik.

7 Pomiędzy koraliki doszyte w  poprzednim kroku dodaję po 3 koraliki Toho 15/0. Po dodaniu ostatnich koralików wychodzę igłą przez środkowy koralik z trzech pierwszych dodanych w tym kroku.

8 Pomiędzy środkowe koraliki doszyte w poprzednim kroku dodaję po 1 koraliku Toho 11/0. Przechodzę raz jeszcze tą samą drogą przez wszystkie koraliki, następnie prowadząc igłę przez koraliki wychodzę z koralika Miyuki Delica w środkowym okrążeniu. Chowam ogonek nitki wplatając go w koraliki, robiąc supełek i ucinając nitkę.

9 Nawlekam 1 Toho 8/0  i przechodzę przez następny koralik Miyuki Delica w środkowym okrążeniu. Przechodzę igłą przez dwa kolejne koraliki Miyuki Delica i doszywam 1 koralik Toho 8/0. Powtarzam tę czynność jeszcze sześć razy, doszywając w sumie 8 koralików Toho 8/0 i na koniec wychodzę przez pierwszy dodany w tym kroku koralik.

10 Pomiędzy koraliki Toho 8/0 doszywam sekwencję: StormDuo,Toho 15/0, StormDuo. Zwracam uwagę, aby nawlec koraliki StormDuo dokładnie tak jak pokazuje zdjęcie, „brzuszkami” do siebie. Przed nawleczeniem każdego koralika sprawdzam też, czy jego dziurki nie są drożne, żeby uniknąć przykrej niespodzianki w kolejnym kroku.
Przechodzę przez wszystkie koraliki raz jeszcze, następnie wychodzę nitką przez pierwszy dodany koralik StormDuo i zmieniam kierunek szycia przechodząc przez górną dziurkę tego oraz następnego koralika StormDuo.

11 Nawlekam sekwencję: Toho15/0, Fire Polish, Toho 15/0 i przechodzę przez następną parę koralików StormDuo.

Nawlekam sekwencję: Toho15/0, Fire Polish, Toho 15/0 i przechodzę przez następną parę koralików StormDuo.

12 Nawlekam sekwencję:  Toho 15/0, Ginko, Toho 15/0,Toho 8/0 i Toho 15/0, przechodzę przez drugą dziurkę tego samego koralika Ginko i następnie nawlekam kolejny koralik Toho 15/0. Przechodzę przez następną parę koralików StormDuo.

Nawlekam sekwencję:  Toho 15/0, Ginko, Toho 15/0,Toho 8/0 i Toho 15/0, przechodzę przez drugą dziurkę tego samego koralika Ginko i następnie nawlekam kolejny koralik Toho 15/0. Przechodzę przez następną parę koralików StormDuo.

13 Powtarzam doszywanie sekwencji z Fire Polish i sekwencji z Ginko jeszcze trzy razy. Przechodzę nitką raz jeszcze przez wszystkie koraliki i wychodzę na koniec z koralika StormDuo.

Powtarzam doszywanie sekwencji s Fire Polish i Ginko jeszcze trzy razy. Przechodzę nitką raz jeszcze przez wszystkie koraliki i wychodzę na koniec z koralika StormDuo.

14 Nawlekam sekwencję: 5 koralików Toho 15/0 i 1 koralik Toho 11/0. Następnie przechodzę przez koralik Miyuki Delica leżący dokładnie pod koralikiem Fire Polish (przechodzę przez koralik od lewej do prawej lub na odwrót, nie robi to różnicy). Wracam, przechodząc igłą przez Toho 11/0 i trzy z pięciu Toho 15/0, następnie nawlekam 2 koraliki Toho 15/0 i przechodzę przez następną parę koralików StormDuo.

15 Przechodzę kolejno przez koraliki: Toho 15/0, Ginko, Toho 15/0, Toho 8/0 i Toho 15/0, żeby wyjść nitką po drugiej stronie koralika Ginko.

Przechodzę kolejno przez koraliki: Toho 15/0, Ginko, Toho 15/0, Toho 8/0 i Toho 15/0, żeby wyjść nitką po drugiej stronie koralika Ginko.

16 Nawlekam sekwencję: 5 koralików Toho 15/0 i 1 koralik Toho 11/0, przechodzę przez koralik Miyuki Delica leżący pod Ginko, wracam, przechodząc przez Toho 11/0 i dwa z pięciu Toho 15/0. Następnie nawlekam 3 koraliki Toho 15/0 i ponownie przechodzę przez Ginko, Toho 15/0, Toho 8/0, Toho 15/0, ponownie przez Ginko (druga dziurka) i Toho 15/0, żeby wyjść przez kolejną parę koralików StormDuo.

17 Powtarzam kroki 14 – 16 jeszcze trzy razy. Po dodaniu ostatnich koralików przechodzę nitką przez koraliki tak, żeby ostatecznie wychodziła ona z koralika StormDuo, ale tym razem z tyłu pracy, tym samym znowu zmieniam kierunek szycia.

18 Powtarzam krok 14 wypełniając koralikami Toho 15/0 i 11/0 przestrzeń pod koralikiem Fire Polish.

Powtarzam krok 14 wypełniając koralikami Toho 15/0 i 11/0 przestrzeń pod koralikiem Fire Polish.

19 Następnie  nawlekam 5 koralików Toho 15/0 i 1 koralik Toho 11/0, przechodzę przez Miyuki Delica leżący pod Ginko, wracam, przechodząc przez Toho 11/0 i trzy z pięciu Toho 15/0. Następnie nawlekam 2 Toho 15/0 i przechodzę przez następną parę koralików StormDuo.

20 Powtarzam kroki 14 i 19 jeszcze trzy razy, po czym zakańczam nitkę chowając ją w koralikach, robiąc 1-2 supełki i ucinając.

Tył elementu kolczyka z drobnych koralików

21 Z pomocą szczypiec, montuję ogniwka 4mm do dwóch szczytowych koralików Toho 8/0 leżących naprzeciwko siebie, do jednego doczepiam bigiel, do drugiego kroplę na szpilce.

kolczyk z zamontowanym biglem i podwieszką - kroplą jadeitu

22 Powtarzam kroki 1-21 tworząc drugi kolczyk i gotowe!

Gotowe kolczyki z koralików

Tutorial powstał w celach szkoleniowych do wykorzystania jedynie na użytek własny.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone


Basia Lepak, Kororowe Koraliki