Rękodzieło i niezależność

 

Jak wiadomo pradawny człowiek zaczynał właśnie od hand-made! 🙂 Przemysł i produkcja to stosunkowo młody etap w rozwoju ludzkości i ma zupełnie inny charakter niż Rękodzieło. Tym samym nie jest w stanie go zastąpić i jak w 2016 roku zauważa Puls Biznesu moda na przedmioty stworzone ludzkimi rękami rozkwita w najlepsze. Klienci wolą mieć niepowtarzalne wyroby Autorskie. Na produkty masowe będące owocem zorganizowanej wielkoseryjnej produkcji decydują się często tylko osoby, dla których cena Rękodzieła może stanowić zaporę.

Z wartości ręcznie tworzonych przedmiotów i popytu na nie zdają sobie doskonale sprawę wszystkie platformy sprzedażowe dostępne dla Rękodzielników w internecie . Tworzą one miejsca, w których Rękodzielnicy spotykają swoich Klientów. Biżuteria hand-made cieszy się także powodzeniem na wszelkiego rodzaju targach branżowych oraz regionalnych kiermaszach. Pomimo istnienia masowej produkcji popularność biżuterii wykonywanej ręcznie nie słabnie. Pozwala to Twórcom uczynić z Rękodzieła sposób na życie i osiągnięcie niezależności oraz satysfakcji finansowej.

 

 

 

Rękodzieło i rozwój osobowości

Jak uważają psychologowie zaangażowanie się w działalność twórczą rozwija osobowość. Oprócz umiejętności czysto technicznych polegających na opanowaniu danej techniki pozwala przede wszystkim podnosić wiarę w siebie i osiągnąć poczucie satysfakcji. Hand-made rozwija wyobraźnię, gust i dobry smak. Potrafi także skutecznie pełnić funkcje terapeutyczne pomagając radzić sobie ze stresem. Zaangażowanie się w twórczość pozwala na nawiązywanie nowych ciekawych znajomości i zawiązywanie przyjaźni. Jednym słowem – Rękodzieło przyczynia się do wzrostu szczęścia! 🙂

Z innymi Twórcami możesz się spotykać np. na różnych grupach w serwisie Facebook. Serdecznie zapraszamy Cię do dołączenia do GRUPY KONKURSOWEJ Royal-Stone – kliknij TUTAJ.

 

 

 

 

Czym Rękodzieło jest dla Ciebie?

 

Każdy z nas jest niepowtarzalny a Rękodzieło potrafi czynić Cuda! Napisz w komentarzu do tego wpisu o tym, czym jest Rękodzieło dla Ciebie. Autorkę/-a wybranego komentarza nagrodzimy wyjątkowym okazem Agatu Wężowego.

Serdecznie zapraszamy Was do zaangażowania i do dyskusji w komentarzach! 🙂

 

We wpisie wykorzystaliśmy zdjęcia prac Projektantek biżuterii i Uczestniczek konkursów biżuteryjnych organizowanych przez Royal-Stone: Anny Kiryło, Justyny Jurczyk, Marty Jasińskiej oraz Magdaleny Gołby.

 

Życzę Wam satysfakcjonującego Tworzenia

Klaudiusz/Royal-Stone