Jak wykonać kobiecy brelok do kluczy z naturalnymi perłami ?

Perły królują od wieków na damskich dekoltach i nadgarstkach. To klasyka sama w sobie. A jak by zrobić z nich użyteczny dodatek? Dziś nauczę Cię jak wykonać brelok do kluczy z perełkami :).

Co jest potrzebne do zrobienia breloka:

Sposób wykonania breloka do kluczy z naturalnymi perłami:

Pierwszym krokiem, jaki zrobisz, będzie rozłożenie łańcuszka, czyli zdjęcie jego ogniw. Wybrałam łańcuszek stalowy skręcany. Jest dość twardy, dlatego do rozwierania ogniw, potrzebujesz dwóch par szczypiec i trochę siły 😉 Ogniwo złap po obu stronach rozcięcia. Szczypce z prawej ręki ciągnij do siebie a szczypcami lewej od siebie (bądź na odwrót). Zdjęte ogniwo zamknij tymi samymi ruchami narzędzi. Potrzebujesz 13 szt. ogniwek. Będą one przekładkami. 
Jeśli łańcuszek, który wybrałaś ma zlutowane ogniwa, niestety będziesz musiała rozciąć co drugie z nich, aby uzyskać całe pojedyncze ogniwa. W tym przypadku potrzebujesz dłuższego odcinka łańcuszka (połowa ogniw – ta przecięta -będzie do odrzucenia).

Teraz przygotuj końcówkę nici, stop ją przypalarką i opuszkami kciuka i palca wskazującego “zroluj” ją, aby utworzyć cienką i sztywną końcówkę coś na kształt igły.

Na tak przygotowaną nić zacznij nawlekać koraliki. Sekwencja, jaką nawleczesz to: perła, przekładka, perła, koralik. Sekwencji jest dwanaście. 

Długość ozdoby z pereł to około 22 cm, po podpięciu do breloka ma ok. 11cm a razem z breloczkiem ok. 17cm.

Na zakończenie nici zastosujesz koszyczki. To bardzo estetyczne wykończenie, które możesz wykorzystać również do naszyjników i bransolet. Koszyczek składa się z części górnej haczyka i dolnej miseczki z dziurką, przez którą przewlekasz nić. Nawlecz koszyczek tak, aby miseczka leżała przy ostatniej perle, a haczyk był skierowany na zewnątrz.

Następnie zrób pętelkę, zaciśnij ją i powstanie supeł, który schowa się w miseczce koszyczka. Nadmiar nici odetnij a końcówkę stop przypalarką. 

Drugi koniec nici wykończ koszyczkiem tak samo jak poprzedni. Pamiętaj aby, nie zostawić zbyt dużego luzu między koralikami, bo nić będzie widoczna. Supełek musi być zawiązany jak najbliżej miseczki koszyczka. Odetnij nadmiar nici i stop przyklepując do supełka.

Za haczyk koszyczka włóż ogniwo z łańcuszka i zamknij haczyk łapiąc szczypcami cały koszyczek od góry i od dołu. Koniec haczyka musi wejść do miseczki koszyczka.

Drugi koszyczek zamknij na ogniwie łańcuszka tak samo jak poprzedni.

Ogniwo które, połączyło oba końce ozdoby breloka, delikatnie otwórz. Uważaj, aby nie spadły z niego koszyczki. Pamiętaj aby prawidłowo je rozchylić.

Podwójną końcówkę breloka umieść w otwartym ogniwie. Zamknij ogniwo. Właśnie połączyłaś ozdobę z pereł z brelokiem 🙂

Dla urozmaicenia breloczka dodaj jeszcze zawieszkę.  Zawieszkę zamontuj na ogniwku dołączonym do niej, lub zastosuj osobne ogniwko montażowe.  Wszystko masz już gotowe wystarczy zawiesić klucze 🙂

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz o oznaczeniu zdjęć: #tutorialroyalstone

Owocnego tworzenia 🙂 Justyna / Royal-Stone