W tym kąciku mam dla Was pomysł na prostą bransoletkę, lub jak kto woli montaż sznurka w tulejkach 🙂 Pojawiły się ostatnio przepiękne plecione sznureczki, które na myśl przywodzą bransoletki przyjaźni plecione z muliny na kolanie. Postanowiłam pójść na łatwiznę i wykorzystać taki gotowy sznureczek zamiast samemu go wyplatać. Efekt – bardzo delikatna i dziewczęca ozdoba uzupełniająca inne bransoletki.

Materiały potrzebne do zrobienia bransoletki ze sznurka:

  • sznurek pleciony dł. ok 15 cm ( dł. dobieramy indywidualnie do wielkości nadgarstka) Pamiętaj, że jeśli montujesz zapięcie, to do długości obwodu musisz dodać ok 2cm. Zatem moja bransoletka będzie miała ok 17cm.
  • tulejki o średnicy 2mm – 2szt.
  • zapięcie typu karabińczyk – 12mm
  • ogniwa, czyli kółeczka montażowe – 3szt
  • zawieszka
  • klej (Hasulith)

Przygotuj sznurek o dł. dopasowanej do obwodu nadgarstka ( u mnie 15cm) i delikatni przypal koniec. Możesz w tym celu posłużyć się przypalarką do sznurków.

Następnie przygotuj klej, który nadaje się do łączenia metalu z tekstyliami. Ja zastosowałam klej Hasulith. Wyciśnij odrobinę na kartkę papieru. Ze względu na niewielki otwór tulejek łatwiej będzie aplikować klej przy użyciu szpilki lub wykałaczki niż bezpośrednio z tubki do tulejki.
Wysmaruj środek tulejki klejem.

 

Następnie wepchnij koniec sznureczka do tulejki. Możesz pomóc sobie szpilką lub wykałaczką.

 

To samo zrób z drugiej strony.

 

Na tak przygotowana bazę możesz założyć zawieszkę. Rozchyl ogniwo i nałóż wybraną wcześniej zawieszkę. Następnie domknij ogniwko i załóż na bransoletkę.

   

Ostatnim krokiem jest montaż zapięcia. Ja wybrałam karabińczyk z ogniwkami, jednak są one zlutowane, więc do zamontowania ich do bransoletki potrzebuję dwóch dodatkowych kółeczek.
Rozchyl ogniwo i zahacz tuleję oraz kółeczko przy zapięciu, następnie dobrze domknij ogniwo, by nie powstała szpara.
Przy otwieraniu ogniw pamiętaj, by nie rozciągać tylko delikatnie je rozchylić.

   

Możesz wykonać w ten sposób pojedyncze bransoletki, lub jeśli weźmiesz więcej sznurka bransoletki owijane. Ślicznie komponują się zestawione z innymi drobnymi bransoletkami np. z koralików Toho.

         

Pozdrawiam

Dorota, Royal-Stone