Dzisiejsza propozycja to bransoletka gotowa dosłownie w 15 minut. Nawet osoby początkujące doskonale dadzą sobie radę z tym projektem. W głównej roli występują dziś kryształki bicone Xilion od Swarovskiego i drobne koraliki Toho Round.


Potrzebne materiały:

* Na bransoletkę potrzeba ok. 30 kryształków Xilion Bead – 1 cm bransoletki to 2 kryształki Xilion Bead.  Moja bransoletka jest przygotowana na nadgarstek 17 cm w obwodzie i potrzebowałam na nią 32 kryształów Xilion Bead. Wykonując bransoletkę pamiętaj aby w jej długości uwzględnić długość zapięcia.

Sposób wykonania:

Przygotuj ok. 1,20 m żyłki. Nawlecz 4x [TR-B, TR-A]. Zawiąż końce żyłki na supełek.

Przeprowadź żyłkę przez wszystkie koraliki TR-A omijając TR-B. Na koniec przeprowadź żyłkę przez sąsiedni TR-B. Zaciągnij żyłkę. Koraliki Tr-B ładnie się wyeksponują tworząc naroża pierwszego członu bransoletki.

Nawlecz sekwencję TR-A, TR-B, TR-A, TR-B, XB. Przeprowadź nić ponownie przez TR-B, z którego wychodzi żyłka.

Dalej przeprowadź żyłkę przez TR-A, omiń sąsiedni TR-B i dalej przeprowadź żyłkę przez TR-A i TR-B. Zaciągnij żyłkę akcentując w ten sposób ominięty złoty koralik TR-B.

Nawlecz sekwencję TR-A, TR-B, TR-A, TR-B, XB. Przeprowadź nić ponownie przez TR-B, z którego wychodzi żyłka. Dalej przeprowadź żyłkę przez TR-A, omiń sąsiedni TR-B i dalej przeprowadź żyłkę przez TR-A i TR-B.

Pracuj w ten sposób, aż do uzyskania odpowiedniej długości bransoletki.

Nawlecz 3x [TR-A, TR-B], 1xTR-A i przeprowadź żyłkę raz jeszcze przez TR-B, z którego wychodzi żyłka.

Przeprowadź żyłkę przez wszystkie TR-A omijając koraliki TR-B, na koniec przeprowadź żyłkę przez TR-B, z którego wychodzi żyłka.

W kolejnym kroku przeprowadź żyłkę przez sąsiedni XB i dalej przez TR-B. Powtarzaj te czynności, aż do momentu kiedy dojdziesz do drugiego końca bransoletki.

 

Wyprowadź żyłkę tak, aby oba jej końce spotkały się ze sobą. Zawiąż je na supełek i ukryj wprowadzając je w kilka sąsiednich koralików. Nadmiar żyłki odetnij.

Na jednym końcu bransoletki zamontuj ogniwko, na drugim ogniwko z karabińczykiem. Pamiętaj, aby otwierać i zamykać ogniwka rozchylając je na boki – zapobiegnie to ich zdeformowaniu.

Bransoletka jest gotowa.