Jak uszyć wisiorek z kaboszonem Lunasoft w oplocie z koralików Stormduo, Minos i Toho?

Kaboszony Lunasoft z intrygującym światłem doskonale nadają się na wisiorki i kolczyki handmade. Są lekkie, mają soczyste piękne kolory i niesamowitą głębię. Natalia Zaborowska otuliła kaboszon Lunasoft koronką z koralików Stormduo przypominających swoim kształtem  płomyki lub piórka.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do uszycia wisiorka z kaboszonem Lunasoft

Jakich koralików potrzeba do uszycia wisiorka z Lunasoft, Minos i Stormduo - titoria; royal-stone.pl

Sposób szycia wisiora z kaboszonem Lunasoft i koralikami Minos i Stormduo

1. Nawlekamy  10 razy sekwencję: 1x SD, 1x M, 1x SD, 1x T11C (koraliki StormDuo, nawlekamy w ten sposób, aby zakrzywienia skierowane do wewnątrz „opływały” koralik Minos). Przechodzimy przez wszystkie nawleczone koraliki tworząc pętelkę, którą mocno zaciągamy.

2. Przechodzimy przez najbliższy koralik SD – przez otwór przy koraliku M – następnie przeciągamy nić przez górny otwór tego samego koralika SD. Nawlekamy 1x T11C i przechodzimy przez górny otwór sąsiedniego koralika SD.

3. Nawlekamy 1 x T15 i przechodzimy przez górny otwór sąsiedniego koralika SD. Kontynuujemy okrążenie dodając na przemian 1x T11C i 1x T15 (koraliki T11C powinny znajdować się ponad koralikami T11C w podstawie, a koraliki T15 ponad koralikami M). W trakcie dodawania kolejnych koralików Toho ściągamy nić – koraliki, które do tej pory znajdowały się na zewnątrz w tej chwili powinny się podnosić tworząc lekko pochylony do środka murek.

4. Przechodzimy przez najbliższy koralik T11C, nawlekamy 3x T15 i robimy pętelkę – „pikotkę” przy koraliku T11 ponownie przewlekając nić przez koralik, z którego wychodzi.

5. Zmieniając kierunek szycia przewlekamy nić przez 2 koraliki T15, tak aby wychodziła ze środkowego koralika doszytej w poprzednim kroku pikotki. Nawlekamy 1x T15, 1x T11R, 1x T15 i przechodzimy przez koralik T11C znajdujący się bezpośrednio poniżej tego, do którego wcześniej przyszyliśmy pikotkę, przechodząc przez ten koralik ponownie zmieniamy kierunek szycia powracając do pierwotnego.

6. Nawlekamy 1x T15 i przechodzimy przez koralik T11R kierując się ku górze, następnie nawlekamy 1x T15 i przewlekamy nić przez środkowy koralik T15 z pikotki – od strony przeciwnej do tej, z której wychodzi nić, zaciągamy.

7. Przechodzimy przez najbliższy koralik T15 pikotki i dalej przez T11C, ten, do którego przyszyliśmy pikotkę, następnie przez górny otwór koralika SD i przez T15, ponownie przez SD i T11C. Powtarzamy kroki  5 i 6 dodając kolejne elementy z koralików Toho między wszystkimi koralikami T11C w oplocie kaboszonu. kończymy wychodząc ze środkowego koralika T!% pikotki.

8. Przechodzimy przez koraliki T15, T11R, T15 kierując się w dół po skosie – nić powinna wychodzić z prawego koralika T15 skierowana w dół, po czym przeciągamy nić przez koralik T11C znajdujący się w podstawie oplotu.

9. Nawlekamy 1x T15, 1x T11C, 1x T11R, 1x T11C, 1x T15 i przechodzimy przez sąsiedni koralik T11C. Powtarzamy dodawanie tej samej sekwencji pomiędzy kolejne koraliki T11C, aż do końca okrążenia, ściągamy nić.

10. Przechodzimy igłą do środkowego koralika nawlekanej w poprzednim kroku sekwencji, tj. do T11R, nawlekamy 1x T11C, 1x T11R, 1x T11C i przechodzimy przez najbliższy koralik T11R sąsiedniej sekwencji. Powtarzamy do pełnego okrążenia, ściągamy nić.

11. Wkładamy kaboszon płaską częścią ku górze. Przechodzimy nicią przez 3 kolejne koraliki T11 (T11C, T11R, T11C), czyli sekwencję przyszytą w poprzednim kroku. Następnie nawlekamy 1x T11C i przechodzimy przez kolejną sekwencję koralików T11. Powtarzamy doszywanie 1x T11C pomiędzy kolejnymi sekwencjami do końca okrążenia. Na końcu przechodzimy przez pierwszy doszyty w tym kroku koralik T11C.

12. Nawlekamy 5x T15 i przechodzimy przez najbliższy koralik T11C dodany w poprzednim kroku. Powtarzamy dodawanie po 5 koralików T15 aż do pełnego okrążenia.

13. Przechodzimy przez najbliższe 3 koraliki T15 tak aby nić wychodziła ze środkowego koralika T15. Nawlekamy 3x T15 i prowadzimy igłę przez środkowy koralik kolejnej piątki z T15. Powtarzamy dodawanie koralików do pełnego okrążenia, na końcu prowadzimy igłę do środkowego koralika pierwszej doszywanej w tym kroku trójki z T15.

14. Nawlekamy 1x T15 i przechodzimy przez szczytowy koralik T15 najbliższej trójki z T15. Powtarzamy do pełnego okrążenia. Na końcu przechodzimy przez pierwszy z przyszytych w tym kroku koralik T15.

15. Nawlekamy 1x T15 i przechodzimy przez najbliższy koralik T15 doszyty w poprzednim kroku. Powtarzamy do pełnego okrążenia.

16. Przed dodaniem kolejnych koralików musimy przejść do koralika T11C w podstawie oplotu kaboszonu. W tym celu przechodzimy przez wszystkie koraliki T15 z „plecków” plecionki – po skosie, kierując się na zewnątrz oplotu. Następnie przechodzimy igłą przez koraliki T11C, T11C, T11R, T11C, T15 i T11C w podstawie kaboszonu.

17. Nawlekamy 2x T15, 1x T11C, 1x T11R, 1x T11C, 2x T15 i przechodzimy przez najbliższy koralik T11C z podstawy oplotu kaboszonu. Powtarzamy dodawanie koralików T11C do pełnego okrążenia.

18. Czas na wykonanie krawatki. Przechodzimy do koralika T15 znajdującego się ponad T11C przy podstawie oplotu kierujac się w górę, po czym kierując się w dół przechodzimy przez sąsiedni koralik T15. Nawlekamy 10x T15 (wystarczy do zawieszenia wisiorka na łańcuszku, w przypadku grubszych rzemieni trzeba nawlec więcej koralików) i przechodzimy przez koralik T15 znajdujący się z tyłu oplotu – równoległy do tego, z którego wychodzi nić – kierujemy się do środka oplotu. Następnie prowadzimy igłę przez sąsiedni koralik T15 kierując się na zewnątrz oplotu, ponownie nawlekamy 10x T15 i przechodzimy przez koralik T15 obok tego, do którego przyszyliśmy już część krawatki. Zaciągamy nić. Dla wzmocnienia można przeprowadzić nić tą samą drogą jeszcze raz. Pozostałe nici – tę początkową i roboczą wplatamy w koraliki i odcinamy nadmiar.

19. Zakładamy zapięcie i ogniwka na łańcuszek i gotowe!

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Miłego koralikowania
Natalia Zaborowska, Koralikowa Mania