Malutkie trójkąty z serii CzechMates są doskonałym uzupełnieniem wszelkich koralikowych projektów zarówno wyplatanych jak i haftowanych. Dzisiejszy tutorial autorstwa Kasi Bagińskiej pokazuje jak z tych koralików stworzyć elementy, które można wykorzystać w kolczykach, wisiorach czy bransoletkach.


Pokażę Wam jak zrobić kolczyki z koralików CzechMates Triangle oraz koralików Toho Round. Wzór na te kolczyki jest prosty, ale dzięki temu może stanowić bazę do jego dalszej rozbudowy.

Do wykonania kolczyków potrzebne nam będą:


Zanim zaczniemy, jedna mała uwaga. Koraliki Triangle posiadają dwie dziurki. W przypadku tych koralików duże znaczenie ma to, w którą dziurkę wbijamy igłę. Robiąc te kolczyki zawsze wbijamy się w dziurkę po tej samej stronie koralika. Zwracamy uwagę na to, by druga dziurka była dokładnie po przeciwnej (zewnętrznej) stronie, a nie na wierzchołku koralika! Teraz już możemy przystąpić do pracy.

 

Na ok. 100 cm żyłkę lub nitkę nabieramy 4TRIANGLE. Łączymy je ze sobą przechodząc ponownie nitką przez wszystkie koraliki. Zawiązujemy supełek. Pozostawiamy ok. 5cm ogonek.

Pomiędzy koraliki Triangle wszywamy po 1TR11 w kolorze złotym. Kończymy okrążenie przechodząc przez Triangle, Toho 11/0 i ponownie przez Triangle.

Wbijamy się w wolną, zewnętrzną dziurkę koralika Triangle i tym samym zmieniamy kierunek pracy. Dodajemy po 2TRIANGLE i na koniec wychodzimy w środku pierwszej pary Triangle.

 

Pomiędzy podwójne Triangle dodajemy po 1TR11 w kolorze złotym idąc śladem poprzedniego okrążenia. Kończymy okrążenie przechodząc przez pierwszy z drugiej pary Triangli.

 

Wbijamy igłę w zewnętrzną dziurkę koralika Triangle i tym samym zmieniamy kierunek pracy. Pomiędzy dwa Triangle wszywamy kolejny 1TRIANGLE.

Następnie wychodząc z górnej dziurki Triangla, dodajemy złoty 1TR11, przechodzimy przez dodany w poprzednim okrążeniu Toho 11/0 i ponownie dodajemy złoty 1TR11 wbijając się w górną dziurkę koralika Triangle. Powtarzamy czynności. Kończąc okrążenie, wychodzimy z koralika Toho 11/0.

Pomiędzy dwa złote koraliki Toho 11/0 wszywamy 1TR11 w kolorze granatowym. Kolejne granatowe koraliki wszywamy przechodząc nitką przez koraliki z poprzedniego okrążenia. Kończąc okrążenie wychodzimy z granatowego koralika Toho11/0.

Wychodząc z granatowego koralika Toho 11/0 nabieramy na nitkę 3TR11 granatowe i wbijamy się zwrotnie w ten sam koralik  po przeciwnej stronie, z której wychodzi nitka i przeprowadzamy nić przez kolejny złoty Toho 11/0.

Wychodząc ze złotego koralika Toho 11/0 dodajemy złoty 1TR15 i przechodzimy przez kolejne 3 Triangle. Następnie ponownie wszywamy złoty 1TR15 przechodzimy przez kolejny złoty i granatowy Toho 11/0, wszywamy  3TR11 granatowe zwrotnie tak jak poprzednio, przechodzimy przez kolejny złoty Toho 11/0, wszywamy złoty 1TR15; pracujemy tak do końca okrążenia. Kończymy okrążenie wychodząc ze złotego koralika Toho 15/0 znajdującego się przed koralikiem Triangle.

 

Wychodząc ze złotego koralika Toho 15/0 dodajemy granatowe 3TR15 wbijając się w zewnętrzną dziurkę koralika Triangle. Ponownie wszywamy granatowe 3TR15. Pomijamy pozostałe koraliki, przechodząc igłą z nitką przez koraliki z poprzedniego okrążenia. Kończymy okrążenie wychodząc z wierzchołka koralika Triangle.

Nasz element nabrał kształtów i jest już prawie gotowy. Pozostało nam jeszcze zamontować bigle lub sztyfty. Możecie nabrać na nitkę 6TR15 granatowych oraz Wasz bigiel i od razu całość przyszyć do kolczyka. Przyszywamy przechodząc przez wierzchołek koralika Triangle. Możecie przejść dwukrotnie nitką przez powstałe „uszko”, aby mieć pewność, że kolczyk się nie zerwie. Ewentualnie możecie najpierw wykonać „uszko”, a potem dołączyć do niego bigla.

Kończymy przechodząc przez kilka koralików. Wiążemy supełek. Ponownie przechodzimy przez kilka koralików i dopiero obcinamy pozostałą nitkę. Teraz chowamy ogonek – nawlekamy go na igłę i przechodzimy przez kilka koralików, po czym pozostałą nitkę obcinamy. Po zamontowaniu bigli lub sztyftów Wasze kolczyki są już gotowe.

Zaprezentowałam Wam dzisiaj kolczyki, których bazą są koraliki CzechMates Triangle. Każdy z gotowych elementów ma ok. 2,5cm wielkości. Taki element stanowi bazę, którą możecie dalej rozbudowywać według własnego pomysłu.

Możecie do kolczyków dołożyć łezkę, zmieniając ich charakter na bardziej elegancki lub wykorzystać jako ozdobę wisiorka. Jak widzicie na zdjęciu, nieco go jeszcze urozmaiciłam dodając koraliki Fire Polish.

 

Możecie również wykonać kilka takich elementów, połączyć je ze sobą i stworzyć bransoletkę czy też naszyjnik. To już pozostawiam Waszej wyobraźni i kreatywności  🙂

 

Życzę Wam  udanej i twórczej zabawy z koralikami CzechMates Triangle! 🙂

Katarzyna Bagińska

http://miracolopiccolo.blogspot.com/

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone