Wpadły mi ostatnio w ręce urocze złote listki, a wraz z nimi o c z y w i ś c i e pomysł na szybki mini sutasz.
Wzór na Ω znajdziecie we wpisie Magdy Bielskiej: Turkusowe kolczyki ze sznurków Poly, a ja pokażę Wam kolejny sposób na jej wykończenie. Omega jest podstawowym sutaszowym wzorem, który rozbudowujemy w dowolny sposób. Ozdabiamy pikotką, murkiem, taśmą cyrkoniową, doszywamy łańcuszki, koronki czy tasiemki. Ostatnio pokazywałam falbankę z sutaszu inspirowaną spódnicą Fridy, a tym razem wykorzystam delikatne zawieszki do bransoletek.
Kolczyki na dziś będą w energetycznej czerwieni i złocie.
Na cały projekt potrzebujemy:
– sutasz w kolorze ciemnoczerwonym i złotym
– kaboszon – monetka 12mm
– koraliki Toho 11/o i 15/o Permanent Finish-Galvanized Starlight
– zawieszka w kształcie listka
– bigle ze stali chirurgicznej
– dwie płaskie przekładki w pasującym kolorze (mogą być czapeczki)
– filc / skórka do podklejenia
– nożyczki, klej
Zaczynamy od uszycia pary kolczyków w podstawowym kształcie Ω według tego wzoru.
Kolejnym etapem jest doszycie zawieszki.
Wyprowadzamy igłę pomiędzy ślimaczkami i nawlekamy dwa koraliki Toho 11/o. Następnie nawlekamy zawieszkę i kolejny koralik Toho 11/o. Igłą wracamy przez pierwszy koralik. Kilkukrotnie mocujemy szycie tak, żeby mieć pewność, że nić będzie mocna i się nie zerwie.
Kolejnym etapem jet ukrycie przerwy w miejscu łączenia ślimaczków. Wyprowadzamy igłę w odpowiednim miejscu. Nawlekamy przekładkę, następnie koralik Toho i znowu przechodzimy przez przekładkę. Koralik Toho oprócz funkcji stopera tworzy nam ładny środek kwiatka.
Tu znowu kilkukrotnie przeszywamy całość tak, by mieć pewność, że nić będzie się mocno trzymać.
Kolczyk jest już prawie gotowy. Kolejnym etapem jest podklejenie i umocowanie bigla. W związku z tym, że w poprzednich tutorialach było to pokazywane pominiemy ten etap.
Po podklejeniu skórką całość obszyłam dodatkowo murkiem, który będzie dla mnie bazą do ozdobnego ściegu na brzegach kolczyka – pikotki.
Wyprowadzamy igłę przez pierwszy koralik, nawlekamy 3 dodatkowe koraliki Toho w rozmiarze 15/o, wbijamy się w koralik numer dwa (tworzący murek). W kolejnym kroku wychodzimy przez koralik numer trzy, nawlekamy 3 koraliki Toho 15/o i wbijamy się w koralik numer 4. W taki sposób szyjemy do samego końca.
Należy zwrócić uwagę na to, aby ilość koralików tworzących murek była parzysta.
Uzyskanie takiego efektu końcowego zajęło w przybliżeniu 45 min.
Ojeeej jakie cudne maleństwa