Delikatne kolczyki z pereł Swarovski w przepięknym błekitnym kolorze z fioletową poświatą. Uwielbiam ten rodzaj koralików, które w zależności od światła mienią się różnymi odcieniami. Kolczyki z tych pereł w połaczeniu z kryształkami Swarovski bicone są  niezwykle dziewczęce i delikatne. Zobacz jak je zrobić krok po kroku.

Materiały

Z zebranych materiałów utwórz kompozycję, którą nawleczesz na żyłkę.  Ja użyłam najcieńszej dostępnej żyłki firmy Griffin. Możesz wziać nieco grubszą – max. 0,3mm. Żyłka mysi być na tyle miękka, aby ładnie się ukłądała, dlatego nie może być zbyt gruba.

Zaczynam od połączenia odcinka łąńcuszka ( odcinak łańcuszka ma 3cm). Do połączenia linki i łąńcuszka wykorzystałam drut francuski i najmniejszą kulkę zaciskową – 1,8mm

Przyotowałam odcinek drutu francksiego o dł. 0,5cm. Najpierw na koniec żyłki nawlekam kulkę a następnie drut ftancuski.

Teraz przeprowadzam żyłkę przez ostatnie oczko w łąńcuszku. Układam łąńcuszek tak, by oczko było na drucie francuskim.

Koniec żyłki przeciągam przez kulkę zaciskową. Stowrzył się ładny loopik.

Podciągam kulke tak, by nie było przestrzeni pomiędzy nią a drutam francuskim, in przy użyciu szczypiec płaskich zgniatam kulkę.  Krótszy koniec żyłki odcinam.

Na tak przygotowaną  żyłkę nawlekam moją kompozycę z koralików. Ja wykorzystałam Perły Swarowski w rozmiarach 8mm i 6mm, krystzałki Swarovskli xilion bead bicone i kulki srebrne w rozmiarze 2,5mm.

Po nawleczeniu wszytkich koralików przechodzę do łączenia końca z drugim łańcuszkiem.

Nawlekam kulkę zaciskowa w rozmiarze 1,8mm i odcinek drutu francuskiego (0,5cm).

Biorę drugi łąńcuszek i przeprowadzam żyłkę przez ostatnie oczko. Układam je tak, by znajdowało się na drucie francuskim i przechodzę kińcem żyłki przez kulkę zaciskową.

Teraz zgniatam kulkę i odcinam nadmiar żyłki.

Jeśłi chciałabyś zrobić bransoletkę przygotuj nieco dłuższy łańcuszek i zamontuj zapięcia 😉

 

Ja jednak zrobiłam kolczyki 🙂 Teraz czas na montaż bigli. Wybrałam sztyfty z kuleczką, ponieważ wykorzystam zapięcie (baranek) do montażu jednego łańcuszka.

Do połączenia łańcuszka i zapięcia potrzebne będzie ognowo otwarte. Ja użyłam elipsy. Otwórz ogniwo rozchylając je delikatnie w miejscu nacięcia. Pamiętaj by nie rozciągac go na boki.

Na otwerte ogniwo zahacz łańcuszek i zapięcie kolczyka a następnie domknij ogniwo.

Drugi łańcuszek zahacz do ogniwko pod kulką. Odegnij delikatnie ogniwko, zahacz łańcuszek i szczypcami płaskimi ponownie je domnkij.

Kolczyki są gotowe 🙂