Biżuteria na lato – lekkie naszyjniki w stylu Boho

Dzisiaj w użyciu po raz kolejny podkówki. W ostatnim tutorialu pokazałam jak montować wielorzędowe zapięcie, a tym razem przygotowałam dla Was tutorial na biżuterię bez zapięcia. Podkówki świetnie sprawdzą się jako wykończenia naszyjnika wiązanego na szyi. Robi się co raz cieplej i lato widać już na horyzoncie więc naszyjnik będzie w bardzo letnim stylu w odcieniach morza i piasku 🙂 Na dole wpisu znajdziecie też listę materiałów na inną wersję kolorystyczną. Generalnie polecam bawić się kolorami, doczepiać chwosty i różne zawieszki. Możecie też wykonać taki naszyjnik z pojedynczych kulek, które pozostały Wam z innych projektów. Zachęcam do eksperymentowania.


Lista materiałów użytych w tutorialu:

Sznur oraz przekładki podziel na dwie równe części.
Nawlecz połowę koralików w dowolnej, wybranej przez siebie kolejności. Każdy koralik oddzielaj drobnym koralikiem Toho.

Po nawleczeniu połowy koralików zakończ żyłkę z jednej strony.
Na żyłkę nawlecz jedną kulkę zaciskową, następnie przeprowadź żyłkę przez podkówkę, końcówkę żyłki wprowadź ponownie w kulkę zaciskową i zgnieć kulkę szczypcami płaskimi. Wystający kawałek żyłki przytnij i przesuń nawleczoną sekwencję do podkówki.

Tak wygląda połowa naszego naszyjnika z zakończeniem z jednaj strony. Teraz czas na doczepienie zawieszki na środek naszyjnika.

Weź ogniwo otwarte i rozchyl końce tak, jak pokazują to strzałki na zdjęciu. Pamiętaj, aby nie rozciągać ogniwa na boki.
Nałóż na ogniwo zawieszkę z masy perłowej i domknij ogniwko.

*Ogniwo otwieraj przy pomocy dwóch szczypiec

Po nałożeniu zawieszki nawlecz drugą część naszyjnika i zakończ jak na początku. Pierwsza część już gotowa, do naszyjnika trzeba zamontować wiązanie i elemty ozdobne -chwosty i masę perłową.

Weź kolejne ogniwko oraz chwost. Na otwarte ogniwo nałóż chwost oraz zahacz jeden koniec naszyjnika i domknij ogniwko.

Do podkówki doczep masę perłową na osobnym ogniwku oraz 1 dodatkowe ogniwo, które zostanie wykorzystane do zamontowania wiązania.

Weź 70 cm sznurka (końce sznurka zabezpiecz taśmą klejącą przed cięciem, aby się nie rozkręcał) i przełóż przez ogniwo doczepione do podkówki.
Krótszy koniec owiń wokół palca i dłuższego sznurka.

Wykonaj drugie owinięcie w ten sam sposób a następnie w miejsce palca wsuń końcówkę sznurka, którym owijałaś.

Żeby zacisnąć supeł pociągnij za dłuższy koniec. Przytnij zabezpieczenia z taśmy klejącej i wklej na końcówkę sznurka tulejkę. Ja użyłam kleju Gutermann.

To samo zrób z drugiej strony. Na końce sznurków również wklej tulejki.

Naszyjnik jest gotowy, teraz tylko wystarczy znaleźć kawałek plaży i wybrać się na spacer 😉

Wersja z muszlą karmelową i obsydianem

Zachęcam do tworzenia swoich wzorów i czekam na zdjęcia biżuterii w Galerii Waszych Prac.

Dorota, Royal-Stone

*W tytule maila wpisz: Galeria Waszych Prac/ Imię_Nazwisko