Trwa już 6-ta edycja Konkursu biżuteryjnego Kalendarz Royal-Stone i jeśli tworzysz biżuterię zachęcamy do udziału (szczegóły znajdziesz TUTAJ).

A dzisiaj mamy wielką przyjemność zaprezentować Wam twórczość wielokrotnej Uczestniczki naszych konkursów  i Laureatki ubiegłorocznej edycji  Konkursu Pani Agnieszki Kloc prowadzącej Pracownię AGAMA SOUTACHE. Przypomnimy, że stworzony przez Artystkę naszyjnik zwyciężył w ubiegłym roku do inspiracji „USA” i ozdobił kartę z miesiącem marcem w drukowanym Kalendarzu biżuteryjnym na rok 2018. Serdecznie zapraszamy Was do lektury i obejrzenia fantastycznych rezultatów sesji fotograficznych z biżuterią Pani Agnieszki, my nie możemy oderwać oczu!

Po lekturze wpisu zapraszamy Was również do odwiedzenia Artystki na facebooku (kliknij)  a także odwiedzenia jej fanpage’a  Sutasz Agama / Soutache Jewellery

 


 

Mam na imię Agnieszka, mam 38 lat. Kiedyś  ukończyłam szkołę odzieżową, ale nigdy nie pracowałam w moim pierwszym zawodzie, bo wybrałam studia na wydziale architektury. Na początku studiów z wielkim żalem zamieniłam delikatne materiały na twardą i jakże niewdzięczną w obróbce tekturę, z której budowałam makiety swoich projektów.

Dzisiaj tekturę zastąpił beton i stal, a tęsknota za lekkością materiałów i bogactwem kolorów nasilała się stopniowo i tak zostałam  Biżuteryjką 🙂 Najchętniej pracuję z sutaszem, oplatam nim wszystko co się da – szkło, kamienie i filcowe wycinanki – ciągle szukam i eksperymentuję. Inspiruje mnie zarówno historyczna biżuteria z muzealnych gablot jak i etniczne ozdoby z bazarów. Z wielką przyjemnością uczestniczę co roku w projektach grupy Biżuteryjki dla WOŚP.

Na początku tego roku miałam swoją pierwszą wystawę biżuterii w Galerii Miasta Przerowa w Czechach. Było to zupełnie nowe doświadczenie, wcześniej jedynie publikowałam zdjęcia swoich prac w internecie. Oczywiście jako pamiątkę przywiozłam mnóstwo koralików. Największą radość sprawia mi widok osób noszących moją biżuterię. Dlatego tak lubię uczestniczyć w sesjach zdjęciowych. Rezultaty tych sesji możecie zobaczyć na zamieszczonych niżej zdjęciach.

 

Kartka z Kalendarza biżuteryjnego Royal-Stone na rok 2018

 

 

Zdjęcia z sesji fotograficznych

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie

Agnieszka Kloc / Agama Soutache