Rozpoczęła się już 6-ta edycja Konkursu biżuteryjnego Kalendarz Royal-Stone (szczegóły znajdziesz TUTAJ), a dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam twórczość wielokrotnej Laureatki ubiegłorocznej edycji  Konkursu Pani Anny Betley (znanej także jako Samaia).  Jak pamiętacie zwycięski wisior Artystki zwyciężył w ubiegłym roku do inspiracji “Holandia” i ozdobił lutową kartę drukowanego Kalendarza biżuteryjnego na rok 2018. Serdecznie zapraszamy Was do lektury i podziwiania pięknych prac.

Po lekturze i obejrzeniu galerii zapraszamy Was również do odwiedzenia  fanpage’a Artystki oraz jej strony www.samaiajewellery.com

Osobom zainteresowanych techniką tradycyjnego emaliowania komórkowego polecamy kompletny tutorial przygotowany przez Artystkę specjalnie dla Royal-Stone. Znajdziesz go pod linkiem – KLIKNIJ TUTAJ 


Praca nad każdą nową ozdobą zaczyna się od inspiracji, pasji i uczuć. Jest to proces wymagający cierpliwości, otwartości i wyobraźni. Tworzę ozdoby zawierające różnorodność ornamentów, kolorów i kształtów. Biżuteria, która powstaje w mojej pracowni jest miniaturą moich zachwytów i moich podziwów, które tworzą MÓJ ŚWIAT.  Mój zachwyt to sztuka i kultura.  Mój podziw to natura i jej bogactwo, z którego często czerpię inspirację.  Mój świat To przede wszystkim świat ornamentów, których fenomen polega na tym, że nie rządzą się one zasadami realizmu: często łączą w sobie, w sposób fantazyjny różne elementy. Używają stylizacji, uproszczenia i zwielokrotnienia form realistycznych lub wręcz abstrakcji. Niezwykłości ornamentom w mojej biżuterii dodaje sposób ich wykonania. Jest to tradycyjna gruzińska technika “Minankari”, czyli metoda gorącej emalii przegródkowej.

Ta edycja konkursu Royal Stone była dla mnie bardzo przyjemną wędrówką po różnych stronach świata a poznawanie kolejnych inspiracji było niczym losowanie z zamkniętymi oczami następnej destynacji. Poszukiwanie natchnienia do kolejnych etapów było przyjemnym oderwaniem się od rzeczywistości i możliwością poznania nowych rzeczy oraz odkurzeniem wspomnień.

Wisior “Nederlanden”, który powstał do holenderskiej inspiracji jest amalgamatem skojarzeń: rowery, słoneczniki (van Gogh), wiatraki i charakterystyczne niebieskie ornamentalne dekoracje malarskie ceramiki z Delft. Te obrazy pierwsze przyszły mi do głowy na hasło “Holandia”. Wykonanie tego wisiora sprawiło mi ogromną przyjemność. Otrzymanie I miejsca było bardzo dużym wyróżnieniem a kartka w kalendarzu z moim wisiorem w lutym jest wspaniałą pamiątką i prezentem urodzinowym (ponieważ w tym miesiącu je obchodzę).

 

 

Prace biorące udział w Konkursie Kalendarz Royal-Stone 2018

 

 

 

 

 

 

Samaia – nowe prace