Dzisiaj mamy przyjemność opublikować kolejną prezentację związaną z laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu biżuteryjnego Kalendarz Royal-Stone 2016.   Jak wiecie jedną z nagród w naszym konkursie biżuteryjnym jest publikacja zwycięskich prac w wydawanym przez Royal-Stone kalendarzu ściennym na rok kolejny.  Kartę miesiąca lipca ozdobiła praca Justyny Gubernat,. Prezentowana w kalendarzu praca Justyny Gubernat stanęła na podium  dla inspiracji konkursowej zatytułowanej “U Włocha na podwieczorek” i tym samym ozdobiła kartę kalendarza z miesiącem lipcem.

Jeśli tworzysz biżuterię a nie brałaś jeszcze udziału w konkursie biżuteryjnym organizowanym przez Royal-Stone, to zajrzyj koniecznie TUTAJ

A teraz serdecznie zapraszamy do lektury wpisu dzięki któremu poznasz wspaniałą twórczość Artystki, a także do odwiedzenia jej fanpage’a klikając w link: Koraliki Karmelka

Kalendarz_Royal-Stone_2016_Lipiec

W świecie twórców ręcznie wykonywanej biżuterii znana jestem jako Karmelek, skąd wzięło się to określenie? To bardzo proste … dla bliskiej mojemu sercu osoby jestem po prostu Karmelkiem – od zawsze. Nie jestem leniwą osobą, nie cierpię bezczynności a moje rączki uwielbiają być w ciągłym ruchu dlatego kilka lat temu z nadmiaru wolnego czasu przeglądając wirtualny świat rękodzieła, natknęłam się na bajeczną biżuterię sutasz i beading.

Moja przygoda z rękodziełem rozpoczęła się dość niepozornie od frywolitki i sznurów szydełkowo-koralikowych. Zabawy szydełkiem tak rozwinęły moją wyobraźnię, że przerodziły się w pasję, w pasję tworzenia biżuterii, tej niewielkiej jak delikatne kolczyki po czasochłonne projekty, misternie szytych naszyjników i bransolet. Wśród biżuterii szczególne miejsce zajmuje ta tworzona przy wykorzystaniu kryształków rivoli, to od nich tak naprawdę rozpoczęła się moja beadingowa przygoda. Dzięki rivoli moje prace stały się charakterystyczne i rozpoznawalne, myślę że ich oryginalność  wyróżnia mnie spośród  grona osób tworzących biżuterię. Każdy egzemplarz stworzonej przeze mnie biżuterii  jest niepowtarzalny, szyję od serca, dopieszczając każdy najmniejszy element i wykorzystując wszelakie materiały. Staram się rozwijać moją pasję, wykorzystując nowe techniki  m.in.  haft koralikowy. Czasu ostatnio jak na lekarstwo ale chęci i zapału od groma. Może to już koralikowy nałóg … ale żyć bez koralików ciężko, czasem to po prostu odskocznia od codzienności pozwalająca się odprężyć  i wyciszyć.

Pierwsze miejsce w inspiracji “U Włocha na podwieczorek” jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem mojej pracy . Nie ukrywam, iż otrzymanie go z pośród tylu bajecznych prac było wielkim i miłym zaskoczeniem. Dziękuję bardzo za możliwość pokazania mojego niewielkiego dorobku artystycznego koleżankom i kolegom “po fachu”. Zachęcam do uczestnictwa w konkursach kalendarzowych. Każdy może wyjść z ukrycia ze swoją twórczością a nuż zostanie doceniony i nagrodzony!

Wszystkich, którzy nie znają jeszcze mojej twórczości i są jej ciekawi  zapraszam na mojego fanpage’a  “Koraliki karmelka”.

Justyna_Gubernat

.

12246909_1258271410853020_6243279165856582765_n

 

58

92

107 320

DSCN0306

DSCN0426

DSCN0685

DSCN0765

DSCN1092

DSCN2116

DSCN4510

Justyna_Gubernat_Kiwi Ci życie umili

 02-U Włocha I Justyna Gubernat