W tym wpisie prezentujemy wam  wyniki konkursu dla 9 inspiracji zatytułowanej „Surrealistyczne fantazje”, czyli jak w każdym z konkursowych wpisów prace nagrodzone, a także wszystkie prace przyjęte na tym etapie do Konkursu.

 

Prace nagrodzone

 

I miejsce – Anna Mroczek

Zgłoszony do konkursu naszyjnik to praca niezwykła. Stał się faworytem przeważającej części Jury i jednocześnie zdobył największą ilość Waszych głosów (praca otrzymała także NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI). Artystka nie inspirując się pracami żadnego z twórców nurtu surrealistycznego w sposób znakomity zrealizowała założenia tego nurtu. Warto zacytować słowa samej Artystki: “… absolutna improwizacja, zburzenie praw fizyki, kompletne szaleństwo wielkościowe (szczur większy od kota) i abstrakcyjny wygląd ogólny; muszę przyznać że przy tej pracy odpłynęłam zupełnie”.
Obranie przez Artystkę powyższej drogi zaowocowało stworzeniem wyjątkowej, W PEŁNI AUTORSKIEJ pracy. Jury doceniło w tym przypadku zarówno fantastyczny projekt i jego doskonalą realizację – w pełni zasłużone I miejsce na podium.

 

02_Anna_Mroczek_I_miejsce_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

II miejsce – Marta Kacpura

Jury doceniło pomysł stworzenia broszy inspirowanej obrazem autorstwa surrealistycznego malarza René Magritte’a, a także najwyższy poziom wykonania pracy.  Artystce wykorzystującej technikę haftu koralikowego udała się trudna sztuka twórczego przetworzenia i biżuteryjnej reprezentacji dzieła tego belgijskiego malarza. Praca jednoznacznie wskazuje na perfekcyjne opanowanie przez Artystkę warsztatu.

03_Marta_Kacpura_II_miejsce_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

III miejsce – Marta Jasińska

Kolejną pracą na konkursowym podium jest również brosza wykonana w technice haftu koralikowego. W tym przypadku źródłem surrealistycznej inspiracji dla stworzenia pracy była powieść Lewisa Carrolla “Przygody Alicji w Krainie Czarów”. Brosza skradła na dobre niektóre z serc członków Jury. Artystka wykorzystując m.in. koraliki i chwosty stworzyła niesamowity oraz przykuwający uwagę biżuteryjny portret Kota z Cheshire. Jury doceniło znakomity pomysł oraz jego doskonałą realizację.

04_Marta_Jasińska_III_miejsce_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

 

05_Yaroslava_Kellermann_wyróżnienie_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

06_Katarzyna_Olejczyk-Kita_wyróżnienie_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

 

07_Krystyna_Latosik_wyróżnienie_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

08_Małgorzata_Wachowska_wyróżnienie_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

09_Hanna_Urbańska_wyróżnienie_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

10_Agnieszka_Kloc_wyróżnienie_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

11_Anna_Mroczek__nagroda_publiczności_konkurs_biżuteryjny_surrealizm

 

 

Wszystkie prace przyjęte do konkursu do inspiracji “Surrealistyczne fantazje”