Dzisiaj prezentujemy wyniki konkursu dla 11 inspiracji zatytułowanej „Skok do przyszłości”.  Zadaniem Uczestników było zaprojektowanie i wykonanie biżuterii przyszłości. Jako zgodną z tematem przyjęliśmy biżuterię mogącą nosić miano futurystycznej, jak również biżuterii w stylu cyber-punk oraz steam-punk.  Poniżej publikujemy nagrodzone prace, jak również wszystkie prace przyjęte do Konkursu na tym etapie.

 

Prace nagrodzone

 

I miejsce – Monika Petrynka

I miejsce zajęła bransoleta w stylu steampunk autorstwa Moniki Petrynki. Jury doceniło znakomity pomysł oraz realizację tematu inspiracji, harmonijną kompozycję oraz – tradycyjnie dla Artystki – bardzo wysoki kunszt wykonania. Do wykonania pracy Autorka wykorzystała wpisujące się w temat inspiracji elementy charakterystyczne dla stylistyki steampunk.
Cytujemy opis pracy przygotowany przez samą Artystkę, gdyż najlepiej przedstawia on intencję twórczą: “Przestrzenna forma mechanicznej bransolety została zbudowana głównie z mosiężnych fragmentów wnętrza starego zegaru, z dodatkiem mosiężnej blachy i drutu. Nierównomiernie przetarta, naturalna patyna pokrywająca mosiądz – wprowadza klimatyczną kolorystykę steampunkowej rzeczywistości. Ponieważ jest ona dla mnie niezwykle przytłaczająca, dla przeciwwagi dodałam do niej kamienie w orzeźwiających barwach, oprawione w zębate cargi.”

02_I_miejsce_Monika_Petrynka_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

II miejsce – Anna Zalewska

II miejsce zajmuje bransoleta w stylu steampunk wykonana przez Annę Zalewską. Praca podbiła serca członków Jury stanowiąc niezwykle oryginalny i niezwykle kunsztownie wykonany projekt bransolety w stylu steampunkowym. W pracy tej Artystka w sposób niezwykle udany połączyła różne materiały jak i szereg technik metaloplastycznych. Oprócz najwyższego kunsztu wykonania pracy członkowie Jury zostali także zaskoczeni tak znacznym zbiorem fantastycznych pomysłów pokazujących, że projekt został zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach realizując w pełni temat konkursowej inspiracji.
Artystka w opisie pracy zdradza nam tajniki nagrodzonej pracy: “Zdobnictwo pracy łączy kwiatowe motywy wiktoriańskie z wzorami kół zębatych. Dodatkowo, ponieważ steampunkowe damy narażone są zwykle na wiele nieprzewidzianych i często niebezpiecznych przygód, bransoleta wyposażona jest w niewielki, ale w pełni funkcjonalny nożyk z ostrzem z brązu oraz dwa zasobniki na Aether bardzo praktyczny, gdyż, poza innymi zastosowaniami, świeci w ciemnościach). Dodatkowo szpila spinająca zawiasy może być użyta jako wytrych, a ostrze pierścienia można wykorzystać do
obrony. Nie udało mi się odkryć do czego może służyć umieszczone z tyłu bransolety pokrętło, ale z pewnością jest ono elementem jakiegoś mechanizmu. Być może działanie mechanizmu ujawni się po wymianie Aetheru na fluid mesmeryczny, niestety z powodu niedostępności tego ostatniego pozostaje to w chwili obecnej niesprawdzoną hipotezą.”

W przypadku prac, które zajęły I i II miejsce, Jury zastosowało się do postanowień § 7 pkt.2 Regulaminu Konkursu.
http://royal-stone.pl/kalendarz_2017.html

 

 

03_II_miejsce_Anna_Zalewska_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

 

III miejsce (ex aequo) – Natalia Sumina-Ficek

III miejsce (ex aequo) zajęła futurystyczna bransoleta Natalii Suminy-Ficek. Tym razem nagrodzona praca utrzymana została w stylu futurystycznym zaczerpniętym z filmu “Matrix”. Jury z uznaniem odniosło się do znakomitej i wyróżniającej się interpretacji tematu konkursowej inspiracji. Nagrodzona bransoleta stanowi doskonałe połączenie interesującej, bardo atrakcyjnej futurystycznej formy z najwyższym kunsztem wykonania.

 

04_III_miejsce_ex_aequo_Natalia_Sumina-Ficek_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

 

III miejsce (ex aequo) – Patryk Węgrzyn

III miejsce (ex aequo) zajęła brosza steampunkowa Patryka Węgrzyna przedstawiająca ćmę. Praca w sposób znakomity realizuje temat konkursowej inspiracji. Artysta w sposób niezwykle twórczy połączył różne materiały uzyskując niezwykle interesującą kompozycję całości. Artysta napisał o pracy: “Stworzona przeze mnie brosza została uformowana na styl steampunkowy. Praca nad nią idealnie wpasowała się w seans filmu ”Bardzo dziki Zachód”, który aż tętni steampunkowym klimatem. Rdzawe, brązowe, złotawe kolory, wykorzystanie mechanizmów z zegarków, stworzenie różnego rodzaju przewodów, i rur, połączenie drewna z metalem wszystkie te elementy miały nadać ”Ćmuszce” stosownego charakteru.”

05_III_miejsce_ex_aequo_Patryk_Węgrzyn_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

06_wyróżneinie_Dorota_Kaszczyszyn_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

07_wyróżneinie_Krystyna_Latosik_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

08_wyróżnienie_Katarzyna_Kucharczyk_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

09_wyróżnienie_Violetta_Krygier_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

10_wyróżnienie_Monika_Mitera_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

11_wyróżnienie_Adrianna_Piórkowska_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

12_wyróżnienie_Dagmara_Nawrocka_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

13_nagroda_publiczności_Krystyna_Latosik_Skok_do_przyszłości_Royal-Stone

 

 

 

Wszystkie prace przyjęte do konkursu do inspiracji „Skok do przyszłości”