Kolorowe chwościki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych klientek i… ich klientek. Zawsze dobrze jest mieć coś kolorowego nie tylko w szafie, ale także w szkatułce z biżuterią. Energetyczne barwy wprawiają w dobry humor i potrafią zmienić nasze nastawienie do świata na jeszcze bardziej optymistyczne. Zróbmy zatem kolorowe naszyjniki z wykorzystaniem royalowych chwościków.


Do wykonania prezentowanego naszyjnika potrzebujesz:

royal-stone.pl tutorial_wisior chwost

Sposób wykonania:

Zaczynamy od skomponowania ozdobnej zawieszki. Ja użyłam kryształowego łącznika i maleńkiej złotej gwiazdki. Poszczególne elementy łączę ogniwkami . Pamiętaj – rozchylaj ogniwka w przód i w tył tak, aby nie uległy deformacji.

royal-stone.pl tutorial_wisior chwost royal-stone.pl tutorial_wisior chwost

Do zawieszenia chwosta przyda się spore ogniwko, aby z łatwością zmieściło się w dość dużej główce. Ogniwko rozchylam i wsuwam w główkę chwosta – ostrożnie, żeby go nie zniszczyć. Jak widać na zdjęciu, mnie nie do końca udało się to idealnie – kilka włókien jest zaciągniętych. Poprawię to delikatnie wyciągając je z chwosta. Na razie nie zamykam ogniwka – muszę zamontować na nim zawieszkę i łańcuszek.

royal-stone.pl tutorial_wisior chwost  royal-stone.pl tutorial_wisior chwost

Aby montaż kulkowego łańcuszka był możliwy muszę ze szpilek z główką i zakończeń do kulkowych łańcuszków wykonać maleńkie uchwyty. W tym celu wsuwam szpilkę w zakończenie, przycinam do odpowiedniej  długości i okrągłymi szczypcami od samego końca szpilki zakręcam maleńki loopik, tworząc jakby ogniwko sprężynowe. Moja szpilka jest bardzo delikatna, zwykły loopik byłby zbyt słaby aby utrzymać łańcuszek. Można także wykonać loopiki okręcane – są one mocniejsze od zwykłych , jedynie wywiniętych.
Nakładam gotowe uchwyty na końce łańcuszka i dla pewności zaciskam je szczypcami na ostatniej łańcuszkowej kuleczce. Łańcuch jest gotowy do zawieszenia na nim chwościka z zawieszką.

royal-stone.pl tutorial_wisior chwost royal-stone.pl tutorial_wisior chwost

royal-stone.pl tutorial_wisior chwost royal-stone.pl tutorial_wisior chwost

Wsuwam uchwyty łańcuszka i zawieszkę na ogniwo mocujące chwost i zamykam je dokładnie. Naszyjnik jest gotowy! Miłego noszenia!

royal-stone.pl tutorial_wisior chwost royal-stone.pl tutorial_wisior chwost

 

Galeria Waszych Prac stonowany

P.S.

Na koniec jeszcze kilka chwościkowych inspiracji. Jeśli nie chcesz stosować powyższej metody możesz łączyć łańcuszki w tradycyjny sposób lub możesz użyć łańcuszków, które łatwo połączyć zwykłymi okrągłymi lub owalnymi ogniwkami.

royal-stone.pl tutorial chwost naszyjnik royal-stone.pl tutorial chwost naszyjnik royal-stone.pl tutorial chwost naszyjnik royal-stone.pl tutorial chwost naszyjnik royal-stone.pl tutorial chwost naszyjnik royal-stone.pl tutorial chwost naszyjnik

1-IMG_59943-@ PRODUKTY 8 @8

Zapisz