Jak zrobić kolczyki kwiatki z kolorowych koralików?

Kolczyki w kształcie kwiatka, które łatwo wykonasz za pomocą kilku koralików. To hit letniego sezonu.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do zrobienia kolczyków :

Koraliki potrzebne do zrobienia kolczyków.

Sposób wykonania kolczyków z kolorowych koralików:

Uwaga: Kolczyki można stworzyć z dowolnych koralików. Średnica centralnego koralika określa liczbę koralików ułożonych wokół niego. Dla centralnego koralika o średnicy 7 mm potrzeba 9 koralików 4mm na zamkniecie pełnego obwodu. Jeśli wybierasz koraliki o innych średnicach sprawdź potrzebną liczbę koralików.

Odcinamy około 25 cm żyłki i nawlekamy 9 koralików w dowolnym układzie kolorystycznym i wiążemy żyłkę na podwójny supełek.

Nawlekamy na jeden z końców żyłki koralik buźkę. Umieszczamy go w środku związanych kolorowych koralików – koniec żyłki leży nad kółkiem z koralików.

Drugim końcem żyłki przewlekamy koralik buźkę tak, aby drugi koniec żyłki leżał pod kółkiem z koralików, a następnie zawiązujemy oba końce żyłki na podwójny supeł.

Po zrobieniu supełka, który  unieruchomi centralny koralik w kółku, każdy z końców przeciągamy przez sąsiednie koraliki, wzdłuż obwodu, aż do momentu kiedy oba końce się spotkają.

Wiążemy potrójny supeł i odcinamy końcówki żyłki nad supełkiem. Kwitek jest już gotowy.

Za pomocą szczypiec płaskich otwieramy ogniwo 6 mm  i zakładamy pomiędzy kuleczkami, dbając o równe ułożenie uśmiechu. Jeśli wykonujesz kolczyki z innych koralików centralnych, niemających wyraźnego rysunku nie musisz martwić się  ich idealnym ułożeniem w pionie :). Montując ogniwa pamietaj, aby rozchylać je w przód i tył – nigdy na boki – zapobiegnie to deformowaniu ogniwek.

Na zamontowane ogniwo zakładamy mniejsze – 3mm, a na nim montujemy bigiel. Teraz kolczyk jest już gotowy :). Drugi tworzymy w ten sam sposób.

Kolczyki możesz stworzyć z różnych koralików. Środkiem może być również kaboszon w kształcie małej różyczki Roseta Two-Hole Cabochon lub inny mały kaboszon, lub koralik w okrągłym kształcie.

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone


Justyna, Royal-Stone