Kryształkowe gronka to chyba jeden z najbardziej popularnych modeli kolczyków, jakie wybierają przyszłe panny młode na ten wyjątkowy dzień. Dzisiaj pokaże Wam jak samodzielnie zrobić takie kolczyki z użyciem kryształów marki Swarovski oraz elementów ze stali chirurgicznej.

Materiały:

Przygotuj łańcuszek o długości około 4cm. Dokładnie potrzebne będzie 16 ogniw.

Przycinanie łańcuszka - 16 ogniw

Po docięciu odpowiedniej długości łańcuszka połącz go z biglami. W tym celu użyj ogniwa otwartego wielkości 4mm. Ogniwo należy rozchylić przy użyciu szczypiec, a następnie zahaczyć ostatnie ogniwo łańcuszka oraz ogniwo bigla.


Zwróć uwagę na to, jak układa się ostatnie ogniwo na dole łańcuszka. Ogniwko powinno mieć otwór ułożony tak samo, jak kryształ, czyli od przodu. W innym razie kryształ będzie się przekręcać.

Przygotowanie kryształków Xilion Beads

Gronko będzie składało się z:

  • 4 kryształków w rozmiarze 6mm
  • 6 kryształków w rozmiarze 5mm
  • 6 kryształków w rozmiarze 4mm
  • 10 kryształków w rozmiarze 3mm

Budowanie gronka należy zacząć od góry, od pierwszego ogniwa w łańcuszku, pod biglem. W każde ogniwko dodajemy po 2 kryształki, po przeciwnych stronach.

Nałóż kryształek na szpilkę, a następnie odegnij ja tak, by powstał kąt prosty.

Po odgięciu szpilki przytnij ją, zostawiając odcinek około 8 mm. Jest to długość potrzebna do zakręcenia loopa.

Teraz koniec szpilki złap szczypcami okrągłymi i wywiń ją, tworząc loop, czyli kółeczko.

W ten sam sposób przygotuj wszystkie koraliki, by następnie doczepić je do łańcuszka. Jak już wspomniałam wyżej do każdego ogniwka doczepimy po 2 kryształki.

Szczypcami rozchyl loopik, by móc zahaczyć go o łańcuszek. Pamiętaj, że tworząc loopiki, należy je zawsze domykać, a następnie, żeby połączyć kryształek z łańcuszkiem,  rozchylić loopik, nie rozciągając go na boki.

Kryształki dodawaj symetrycznie, aż do ostatniego.

Po zahaczeniu wszystkich kryształków pozostało tylko zamocowanie łezki na dole.

Rozchyl ogniwo  wielkości 4mm, a następnie nałóż na nie kryształ. Ogniwo z kryształem zahacz o łańcuszek (ostatnie ogniwko łańcuszka) i zamknij je.

Kolczyki są gotowe.

Publikując pracę powstałą na podstawie tutorialu, pamiętaj o podaniu jego źródła i tytułu „Kolczyki-Ślubne gronka z kryształów Swarovskiego” oraz oznaczeniu pracy #tutorialroyalstone.