Jak zrobić kolczyki w kształcie kół z drutu i koralików?

Kawałek drucika i garść kolorowych koralików – najlepiej Powdery Pastel i już możesz wyczarować śliczne kolczyki w kształcie kół. Dodaj do nich ulubiony fason bigli i ciesz się własnoręcznie zrobionymi kolczykami.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

 Materiały potrzebne do wykonania kolczyków z drutu i koralików:

Sposób wykonania kolczyków w kształcie koła:

Zaczynamy od odcięcia około 15 cm drutu. Z takiego odcinka uzyskamy kolczyk o średnicy około 2 cm.   Na ryglu lub innym owalnym przedmiocie o średnicy 2 cm kształtujemy drut w okrąg, pozostawiając jeden koniec nieco dłuższy od drugiego. Ten nadmiar drutu wykorzystamy do połączenia okręgu i wykonania lupów do montażu bigli.

Na uformowany w okrąg drut nawlekamy koralik 6 mm – będzie to środkowy koralik całego projektu. Następnie po obu stronach nawlekamy: złoty koralik 3 mm lub przekładkę, dalej 3 koraliki 4 mm, koralik Toho, 5 koralików 3 mm i jeszcze jeden koralik Toho.

Z krótszej końcówki drutu formujemy lupik – posłużą do tego szczypce okrągłe.

Szczypcami płaskimi przekręcamy lupik, tak, żeby leżał poziomo i przewlekamy przez niego drugi, dłuższy koniec drutu i odginamy go pionowo do płaszczyzny okręgu.

Następnie okrągłymi szczypcami formujemy lupik, a końcówkę drutu owijamy tuż pod lupikiem. Można pomóc sobie chwytając końcówkę drutu szczypcami płaskimi. Nadmiar drutu odcinamy tuż przy owinięciu.

Rozchylamy ogniwo, zakładamy na nie oczko bigla i uformowany w poprzednim kroku lupik kolczyka, ogniwo zamykamy.

Kolczyk jest gotowy.

Gotowy kolczyk z drutu i koralików z zamontowanym bigle w kształcie serduszka.

Kolczyki są gotowe! Zachęcam do robienia takich kolczyków różnych rozmiarach i kolorach :).

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone

Justyna, Royal-Stone