Co powiecie na kolczyki w kształcie kwiatowych wianków? U mnie wystąpiły w dwóch wersjach: Ostatnie tchnienie lata i złota jesień. Kolczyki są bardzo proste, a zarazem efektowne. Nie wymagają znajomości zaawansowanych technik biżuteryjnych, a dodatkowo pozwalają na wykorzystanie “resztek” posiadanych w domu koralików.
Kolczyki można tworzyć na specjalnej bazie, jak poniżej lub wykorzystując dowolne kółko i doszywając bigiel. Ważne by baza była cienka i lekka. Zapraszam do pracy z moim tutorialem, a na koniec czekam na Wasze fotki w komentarzach.


Desktop12

 

Lista produktów:

– okrągła baza do kolczyków

– sznurek sutasz ok. 1m długości – kolor użyty w tutorialu A7802

– klej do tekstyliów  (najlepiej z precyzyjną końcówką)- polecam G-S Hypo Cement

– bezbarwna nić monofilowa- np. gutermann

– igły do koralików rozm.10/13

– koraliki Fire Polish 3mm i 4mm – kolor użyty w tutorialu Crystal Magic Apple

-koraliki Flower Cup Beads 7x5mm – kolor użyty w tutorialu Crystal Magic Apple

-koraliki Dragon Scale – kolor uzyty w tutorialu Crystal Amber Full

-metalowe czapeczki  w kształcie kwiatków

-koraliki toho 15/o w pasujących kolorach


1. Przygotuj ok 0,5 sznurka sutasz. W przypadku sznurków poliestrowych końcówkę możesz delikatnie zabezpieczyć przypalarką.
Odcinek około 1,5cm sznurka posmaruj klejem (pomocna będzie precyzyjna końcówka). Pamiętaj aby wybierać klej, który nie pozostawia śladów, jest przeznaczony do tekstyliów oraz połączy sutasz z metalową bazą. Ja użyłam kleju G-S Hypo Cement. W tym celu nie można stosować klejów szybkoschnących i sztywniejących po wyschnięciu takich jak Cyjanopan, SuperGlue itp.

IMG_0316 IMG_0321

2. Końcówkę sutaszu owiń wokół bazy, zwracając uwagę by zrobić to estetycznie, postrzępione końcówki sutaszu nie były widoczne oraz by nie pozostawiać śladów kleju. Ciasno – raz przy razie owiń bazę sutaszem, a ok. 1 cm przed końcem posmaruj sznurek klejem.

IMG_0322 IMG_0328

3. Posmarowany klejem sutasz owiń do samego końca bazy i przytnij. Wyrównaj ewentualne wystające nitki .
Baza jest już gotowa.
IMG_0333 IMG_0335

4. Kolejnym etapem jest ozdobienie bazy. Ja wybrałam różnego rodzaju kwiatki, oraz koraliki imitujące płatki kwiatowe.

Zaczynamy od nawleczenia igły (pojedynczo) i zrobienia supełka na końcu żyłki. Wbijając się w sutasz, staraj się ukryć supeł pod sznurkami. Doszywanie możesz zacząć od środka i rozszerzać się stopniowo w obie strony lub od góry bazy i doszywać koraliki, rozciągając wzór w jedną stronę.

Na umocowaną w sutaszu żyłkę nawlecz pierwszy koralik (np. Flower Cup Beads), następnie toho 15/o w pasującym kolorze i wróć igłą w koralik Flower Cup Beads. Każdy koralik przeszyj co najmniej dwukrotnie.

5. W ten sam sposób doszyj kolejne koraliki. Kompozycję możesz tworzyć dowolnie.

IMG_0343    IMG_0351

6. Kwiatki z Dragon Scale

Każdy płatek przyszyj oddzielnie. Kwiaty można budować z 4 lub 5 płatków. Wyprowadź igłę przez dziurkę w Dragon Scale, nawlecz toho 15/o i wróć w dziurkę w koraliku Dragon Scale. Na koniec kilkukrotnie przejdź przez koraliki toho (tylko przez toho, nie przechodź już przez Dragon Scale), wzmacniając środek kwiatka.

IMG_0347IMG_0349 IMG_0362

7. Tył pracy

IMG_0354

Koraliki możesz doszyć z obu stron bazy. Ja, ze względu na jej niewielki rozmiar ozdobiłam tylko przód.

IMG_0362

Kolczyki w dwóch wersjach kolorystycznych.

38-IMG_0432-001 15-IMG_0408 IMG_0384

 

 

Dorota, Royal-Stone

Galeria Waszych Prac stonowany