Jak zrobić kolczyki na biglach kajdankowych? Jak zrobić lupik owijany?

Dziś pokazuję jak szybko zrobić kolczyki na bardzo popularnych ostatnio biglach kajdankowych. Takie bigle same w sobie mogą stanowić świetny dodatek do stylizacji zarówno eleganckich jak i bardziej codziennych, a nawet sportowych. Dzięki temu, że są zrobione ze stali chirurgicznej, nie ma obawy, że pod wpływem wilgoci czy przy kontakcie ze skórą zmienią kolor lub będą nas uczulały. Mając jedne takie bigle – bazy można dosłownie mieć dziesiątki różnych kolczyków – wymieniając w nich jedynie zawieszki na większe lub mniejsze, lub komponując po kilka zawieszek naraz. Zobacz, jak zrobić te kolczyki modułowe.

Odwiedż nasza grupę na facebooku - Biżuteryjne tutoriale, porady, warsztaty, handmade, DIY

Materiały potrzebne do zrobienia kolczyków modułowych:

Materiały potrzebne do zrobienia kolczyków modułowych, tutorial royal-stone.pl

Jak zrobić kolczyki modułowe:

Zacznij od skomponowania zawieszki. Ja na szpilkę nałożyłam sporą oliwkę kwarcu z rutylem i bryłkę pirytu. Taka zawieszka sporo waży, tak więc jeśli nie lubisz ciężkich kolczyków, polecam Ci mniejsze kamienie, lub koraliki drewniane albo leciutkie cotton pearls. Zawieszki chcę zakończyć lupikami owijanymi. 
Szpilkę zgięłam pod kątem prostym w odległości ok. 1 mm nad górnym kamieniem.

Następnie szczypcami okrągłymi chwyciłam szpilkę w miejscu zgięcia i palcami wywinęłam jej koniec na górnym ramieniu szczypiec.

Zmieniłam ułożenie szczypiec, przenosząc ich dolne ramię na górę i  kontynuowałam wywijanie szpilki w pełny lupik.

Następnie owinęłam końcówkę szpilki wokół kawałka poniżej lupika. Jeśli szpilka jest za długa, należy po owinięciu odciąć jej zbędną część. Lupik owijany jest już gotowy.

Aby zawieszka mogła zwisnąć na biglach, potrzebuję zamontować do niej większe ogniwko. Ja użyłam ozdobnych ogniw z łańcuszka karbowanego. Otwieram ogniwko, pamiętając, że należy je rozchylać “w przód i w tył” co zapobiegnie jego deformacji. Do otwierania ogniw używam dwóch par szczypiec płaskich. Używanie do otwierania i zamykania ogniw szczypiec okrągłych jest błędem mogącym skutkować zdeformowaniem ogniw.

Na otwarte ogniwo zakładam gotową zawieszkę. Ogniwo zamykam, także korzystając z dwóch par szczypiec płaskich, ruchem przeciwnym do otwierania. Zawieszka jest już gotowa do założenia na bigle. 

Drugą zawieszkę wykonuję w ten sam sposób. Pozostaje mi już tylko założenie zawieszek na bigle kajdankowe. 

Kolczyki są gotowe

Kolczyki modułowe z kwarcu i pirytu, tutorial royal-stone.pl

Kilka uwag na zakończenie:)
1 Do tworzenia zawieszek do kolczyków modułowych możesz użyć nie tylko kamieni, ale także pomponów, gotowych lub samodzielnie robionych chwostów, kryształków, organzowych kwiatków itp. Pasmanteryjne dodatki są szczególnie warte uwagi, jeśli nie lubisz ciężkich kolczyków.
2 Na biglach możesz jednocześnie zawiesić nie tylko duże zawieszki, ale także kilka mniejszych, zrobionych z drobnych koralików. Czy wiesz, że mając 2 pary bigli kajdankowych i 4 różne zawieszki możesz skomponować aż 30 różnych par kolczyków?

Prezentując pracę wykonaną na podstawie tego tutorialu, pamiętaj o podaniu autora i tytułu oraz oznaczeniu zdjęć #tutorialroyalstone