Pomysły na biżuterię z jedwabiu Sari

W Royal Stone od kilku tygodni panuje jedwabne szaleństwo. Nie tylko poprosiliśmy kilka z naszych klientek o pomysły na wykorzystanie jedwabiu sari, ale także sami pleciemy, tniemy, łączymy, zszywamy itp. Ostatnio sprawdzaliśmy co wyniknie z połączania jedwabiu sari z dyskami do kumihimo. Kumihimo to technika wyplatania ozdobnych sznurów i wstęg z jedwabnych nici. Nazwa pochodzi od od kumi – wyplatać, himo  sznur, splot. Technika ta narodziła się w Chinach i poprzez Koreę trafiła do Japonii, gdzie bardzo się rozwinęła stając się ważną dziedziną sztuki. Obecnie kumihimo wykorzystuje się do wyplatania wszelkich ozdób – pasków, naszyjników, elementów biżuterii i odzieży. Podstawowe sploty nie są trudne, poradzą sobie z nimi nawet osoby początkujące. Wystarczy specjalny dysk ułatwiający pracę, a efekty mogą naprawdę zachwycać.

kumihimo royal stone jedwab sari  kumihimo royal stone jedwab sari

Kilka ruchów ręką, jedwabne pasma sari, metalowe tulejki do wklejania i bransoletki gotowe.  Jeszcze tylko zawieszka lub chwościk.
Te z pozoru proste bransoletki mogą w jednej chwili stać się elementem oryginalnego naszyjnika.

IMG_0377 sari royal stone

Grubość ozdobnego sznura zależy oczywiście od liczby pasm użytych do plecionki.   Im ich więcej i im grubsze będą tym grubsza gotowa plecionka.

20151020_184713  Royal Stone kumihimo jedwab sari

Oczywiście nie tylko kumihimo jest gwarantem spektakularnych efektów. Znany i prosty zwykły warkocz także pozwala na uzyskanie wspaniałych rezultatów.

sari jedwab

hematyt, łańcuszki, jedwab, stal chirurgiczna

sari naszyjnik

naszyjnik z jedwabnych warkoczy

Można też po prostu cieszyć się oszałamiającą kolorystyką i surową fakturą jedwabiu dodając do niego ceramiczne zawieszki, plastry fantastycznie wybarwionego agatu lub gotowe wisiory.

Jedwab Sari Royal-Stone

japis cesarski lazurowewybrzeże sari

Pomogą w tym na pewno liczne krawatki dostępne w royal-stone.pl

1-Sari Royal-Stone2

A co myślicie o wykorzystaniu jedwabiu do stworzenia miłego dodatku do ciekawej lektury? Bazy do zakładek oczywiście do kupienia u nas.

IMG_0398

 

Królowa Karolina