Pomysły na biżuterię z jedwabiu Sari
W Royal Stone od kilku tygodni panuje jedwabne szaleństwo. Nie tylko poprosiliśmy kilka z naszych klientek o pomysły na wykorzystanie jedwabiu sari, ale także sami pleciemy, tniemy, łączymy, zszywamy itp. Ostatnio sprawdzaliśmy co wyniknie z połączania jedwabiu sari z dyskami do kumihimo. Kumihimo to technika wyplatania ozdobnych sznurów i wstęg z jedwabnych nici. Nazwa pochodzi od od kumi – wyplatać, himo sznur, splot. Technika ta narodziła się w Chinach i poprzez Koreę trafiła do Japonii, gdzie bardzo się rozwinęła stając się ważną dziedziną sztuki. Obecnie kumihimo wykorzystuje się do wyplatania wszelkich ozdób – pasków, naszyjników, elementów biżuterii i odzieży. Podstawowe sploty nie są trudne, poradzą sobie z nimi nawet osoby początkujące. Wystarczy specjalny dysk ułatwiający pracę, a efekty mogą naprawdę zachwycać.
Kilka ruchów ręką, jedwabne pasma sari, metalowe tulejki do wklejania i bransoletki gotowe. Jeszcze tylko zawieszka lub chwościk.
Te z pozoru proste bransoletki mogą w jednej chwili stać się elementem oryginalnego naszyjnika.
Grubość ozdobnego sznura zależy oczywiście od liczby pasm użytych do plecionki. Im ich więcej i im grubsze będą tym grubsza gotowa plecionka.
Oczywiście nie tylko kumihimo jest gwarantem spektakularnych efektów. Znany i prosty zwykły warkocz także pozwala na uzyskanie wspaniałych rezultatów.
Można też po prostu cieszyć się oszałamiającą kolorystyką i surową fakturą jedwabiu dodając do niego ceramiczne zawieszki, plastry fantastycznie wybarwionego agatu lub gotowe wisiory.
Pomogą w tym na pewno liczne krawatki dostępne w royal-stone.pl
A co myślicie o wykorzystaniu jedwabiu do stworzenia miłego dodatku do ciekawej lektury? Bazy do zakładek oczywiście do kupienia u nas.
Królowa Karolina
Podobają mi sie takie splotki, a czy w sklepie warszawskim przy ul. Zelaznej moge kupic ten materiał jedwabny i te krazki to plecenia?
Tak, oczywiście w sklepach stacjonarnych również jest dostępne Sari oraz krążki Kumihimo.