Efektowne i bardzo proste do wykonania bransoletki z siatki jubilerskiej wypełnionej diamencikami cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielość kolorów siatki i diamencików sprawia, że liczba wariantów kolorystycznych może przyprawiać o zawrót głowy . Jakby tego było mało, siatka jubilerska jest dostępna w dwóch rozmiarach – 5mm i 8 mm średnicy. Z pewnością wielu naszych czytelników zna wpis blogowy poświęcony wykonywaniu tych popularnych bransoletek. W ofercie Royal-Stone znajdują się nie tylko diamenciki powlekane srebrną folią, ale także zupełnie transparentne. Te ze srebrzeniem są bardziej błyszczące, mocniej rzucające się w oczy te transparentne dają mniej wyrazisty efekt są nieco spokojniejsze, stonowane.

1-SIATKA _ BRANSOLETKA

Diamenciki akrylowe transparentne i srebrzone

Dziś mamy dla Ciebie kilka inspiracji, bo przecież mając na półkach Royal-Stone tak wiele różnych materiałów nietrudno o nowe pomysły. My pokusiliśmy się o wypełnienie siatki nie tylko diamencikami występującymi w wersji transparentnej lub posrebrzanej, ale także maleńkimi perełkami , koralikami typu bicone czy kolorowymi rzemykami.

perełki w siatce bicone złote w siatce fasetowane srebrne siatka

Doskonale znaną i bardzo lubianą przez nasze klientki siatkę 8 mm postanowiliśmy wypełnić koralikami Toho i Miyki. Wybierając koraliki do napełniania siatek pamiętajmy, że te najmniejsze – czyli w rozmiarze 15/0 mogą w czasie użytkowania wypadać z siatki. Na pewno nie będzie to proces natychmiastowy, ale należy wziąć to pod uwagę, bezpieczniej wybrać koraliki w rozmiarze 11/0 czy 8/0 lub Miyuki Delica. Na poniższych zdjęciach prezentujemy różne wariacje kolorystyczne. Zauważcie, że stosując zapięcia magnetyczne można łączyć wiele bransolet czy naszyjników w jeden długi sznur do kilkukrotnego owinięcia wokół nadgarstka.

royal-stone.pl siatka_jubilerska royal-stone.pl siatka_jubilerska royal-stone.pl siatka_jubilerska

Nowością jest siatka o średnicy 5mm. Jest ona na tyle wąska, że przygotowując ją do pracy, polecamy odciąć kawałek z większym zapasem niż zwykle. Zapobiegnie to strzępieniu się brzegów w czasie napełniania koralikami czy diamencikami ( przez to, że siatka jest węższa nieco trudniej ją napełnić). Bransoletki i naszyjniki wykonane z węższej wersji wyglądają subtelniej i mogą być wykorzystywane zamiast rzemieni czy łańcuszków.

royal-stone.pl siatka jubilerska royal-stone.pl siatka jubilerska

Innym ciekawym pomysłem jest wypełnianie siatek kolorowymi sznurkami i rzemykami. Nasza propozycja to połączenie rzemieni, nylonowych tuneli i beadingu.

Do wykonania takiej bransoletki potrzebować będziesz:

ok. 5 cm nylonowego tunelu
zapięcia do wklejania np. magnetycznego
kolorowych rzemyków lub sznurków
koralików Toho 15/0, igły do koralików nr 13, nici do beadingu
nożyczek i kleju do biżuterii np. Hasulith

01-IMG_0589

Ściegiem peyote wypleć kawałek koralikowej taśmy. Dopasuj rozmiar do swojego projektu. U mnie jest to 38 rzędów x 4 koraliki w szerokości. Zamknij  plecionkę w okrąg – utworzy się z niej koralikowa tulejka.

02-IMG_0595 03-IMG_0600

Równo przyciętą krawędź siatki jubilerskiej posmaruj ostrożnie klejem. Gdy klej lekko podeschnie , wsuń  krawędź w przygotowaną tulejkę. Pozostaw do wyschnięcia. Drugą krawędź wykończ w ten sam sposób.

04-IMG_0601 05-IMG_0606

W gotowy tunel wsuń kolorowe rzemyki.

06-IMG_0611

Przytnij rzemyki na potrzebną długość. Wypełnij klejem metalowe tulejki tak, aby pokryć nim nie tylko dno ale także wewnętrzne ścianki zapięcia. Wsuń końce rzemyków w tulejkę zapięcia, pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

07-IMG_0613 08-IMG_0619

Drugą część zapięcia wklej w ten sam sposób, układając rzemyki tak, aby bransoletka po zamknięciu tworzyła ładny okrąg. Gotową pracę możesz ozdobić wpinając w nią np. emaliowaną zawieszkę w odpowiednim kolorze. Uważaj, aby złapać ogniwkiem nie tylko włókna siatki , ale także jeden lub kilka sznurków – zawieszka będzie wtedy stabilniejsza.

09-IMG_0621 11-IMG_0623

I jeszcze kilka inspiracji z wykorzystaniem siatki jubilerskiej.

royal-stone.pl diamenciki akrylowe siatka_jubilerska

Naszyjniki z wykorzystaniem transparentnych diamencików akrylowych

royal-stone.pl siatka_jubilerska tho chwosty

Naszyjnik z chwostami z siatki wypełnionej koralikami Toho

royal-stone.pl siatka_jubilerska

Komplet naszyjników z siatki wypełnionej Toho Metallic

Na koniec jeszcze kilka słów o zapięciach. Do siatek polecamy zapięcia magnetyczne. Najlepiej, jeśli zapięcie jest zbliżone średnicą do średnicy siatki, ale ze względu na jej elastyczność doskonale sprawdzą się także zapięcia nieco węższe. Jeśli boisz się, że zwykłe zapięcie magnetyczne nie utrzyma Twojej biżuterii możesz zastosować zapięcie z blokadą (przekręcane) lub wkleić siatkę w popularne tulejki z karabińczykiem.

royal-stone.pl zapięcia magnetyczne

Zapięcia magnetyczne z oferty royal-stone.pl

royal-stone.pl diamenciki akrylowe siatka_jubilerska

Nylonowy tunel wypełniony Toho

Jak zawsze czekamy na wasze pomysły na wykorzystanie siatki jubilerskiej.

 

Agata, Royal-Stone

Galeria Waszych Prac stonowany

Zapisz