Lato i okres urlopowy to czas kiedy chętnie sięgamy po swobodną, kolorową biżuterię.  Dziś mam dla Ciebie projekt, który zrealizujesz bez użycia narzędzi i skomplikowanych technik. Bransoletka, która proponuję jest niezwykle prosta i szybka w wykonaniu, a jej dodatkową zaletą jest to, że przy jej wykonaniu możesz wykorzystać koraliki i kamienie pozostałe po innych projektach.

Materiały:

  • dowolne kamienie i koraliki z dużym otworem
  • 100-120cm sznureczka bawełnianego lub nylonowego, możesz też użyć grubszych nici metalizowanych (sznurek musi być takiej grubości, aby jednokrotnie przeszedł przez wszystkie przygotowane korale)
  • guzik z dwoma dziurkami lub na stopce
  • drobne koraliki lub metalowe kuleczki – przekładki
  • 2 klipsy biurowe, kawałek sztywnej tekturki lub deseczka, nożyczki

Sposób wykonania:

Przeprowadź sznurek przez dziurki w guziku, jeden z końców pozostaw długości ok. 30-35cm. Zawiąż na supełek oba końce sznurka, pozostawiając pewien odstęp od guzika.

Przypnij pracę klipsem do krótszego brzegu tekturki.

Na krótszy koniec sznurka nawlecz wszystkie koraliki, a jego koniec przypnij drugim klipsem do przeciwległego brzegu tekturki. Koniec z nawleczonymi koralami będziemy nazywać sznurkiem wiodącym, a drugi koniec sznurkiem roboczym.

Przysuń pierwszy koralik do guzika i wykonaj za nim podwójny supełek.

W pierwszym kroku pod sznurkiem wiodącym zrób pętelkę z drugiego (roboczego) końca sznurka i przeprowadź go od góry w dół przez powstałą pętelkę. Sznurek zaciśnij. Dbaj o to, aby sznurek wiodący – z nawleczonymi koralami była zawsze prosty i naprężony.

W kolejnym kroku ponownie przełóż sznurek roboczy pod sznurkiem wiodącym tworząc z niego pętelkę i przełóż przez nią koniec sznurka roboczego od góry w dół. Zaciśnij supełek. Każdy z podwójnych supełków wykonuje się identycznie tzn. robiąc ze sznurka roboczego pętelkę pod sznurkiem wiodącym i przekładając koniec sznurka roboczego przez tę pętelkę od góry w dół. Czynność wykonujemy za każdym z korali dwukrotnie.

Do supełka przysuń kolejny z korali i wykonaj za nim podwójny supełek. Supełek zaciśnij.

Wykonuj podwójne supełki za każdym z nawleczonych korali, poza ostatnim. Odepnij pracę z tekturki.

Chwyć oba końce sznurka razem i zawiąż na supełek zaraz za ostatnim koralem.

Na każdy z końców nawlecz drobne koraliki. Chwyć oba końce razem i zawiąż na supełek. Pętelka powinna być na tyle duża, aby z łatwością przechodził przez nią guzik.

Na każą końcówkę nawlecz jeszcze po jednym małym koraliku i zawiąż za nimi ścisłe supełki. Odetnij nadmiar sznurka.

Bransoletka jest gotowa! Na nadgarstek obwodu 15cm zużyłam 15 kul o średnicy 8mm.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz