Choć nazwa techniki brzmi dość egzotycznie, przekonacie się, że jej podstawy nie są wcale niczym trudnym. Chainmaille polega na łączeniu ze sobą ogniw wg różnej konfiguracji. Pierwotnie technika służyła do wyplatania kolczug, czyli pancerzy ochronnych noszonych przez wojowników. Dziś wykorzystuje się tę technikę w biżuterii do nieco delikatniejszych projektów 😉
W poniższym tutorialu pokażę Wam jak zrobić bransoletkę łącząc ze sobą ogniwa i koraliki Toho.


Materiały:

Otwórz większe ogniwko pomagając sobie narzędziami. Najwygodniej będzie Ci użyć dwóch szczypiec płaskich, jednak jeśli takich nie masz możesz jedne zastąpić okrągłymi. Otwórz ogniwo wg strzałek na rysunku.
*Pamiętaj, że wszelkie ogniwa należy otwierać rozchylając końce przód/tył, a nie rozciągając na boki.
Na otwarte ogniwo włóż 2 koraliki TR 8/0 i domknij ogniwo.
Zwróć uwagę czy brzegi drutu równo się schodzą. Jeśli nie, znowu je otwórz i ponownie domknij delikatnie dopychając końce ku sobie.

Mając już ogniwko z koralikami musisz dodać po dwa mniejsze z dwóch stron. Mniejsze ogniwa będą łączyły większe.

Buduj w ten sposób łańcuszek z ogniw i koralików do pożądanej długości.

Po osiągnięciu odpowiedniej długości (w moim przypadku było to 15 cm) zamontuj zapięcie. Dodaj 2 mniejsze ogniwa (pojedynczo) i zapięcie typu karabińczyk. Z drugiej strony zbuduj łańcuszek z małych ogniwek o długości ok 2cm.

Bransoletka jest gotowa 🙂

Z chęcią zobaczę jak poradziliście sobie z tą techniką. Podzielcie się z nami zdjęciami biżuterii wykonanej wg tutoriala.

Dorota, Royal-Stone

*W tytule maila wpisz koniecznie: Galeria Waszych Prac