Tym razem mam dla Was propozycję na wykorzystanie pojedynczych koralików. W dzisiejszym tutorialu pokażę Wam bardzo efektowną bransoletkę, a do tego prostą w wykonaniu. Jest to też świetny sposób na przerobienie starych i nudnych bransoletek na zupełnie nowy look. W ten sam sposób możecie wykonać naszyjnik oraz kolczyki. Na dole mam też inne wersje gronkowych bransolet.


Co będzie potrzebne?

  • garść koralików w rozmiarze od 6mm-10mm,  (mogą to być kamienie naturalne, kryształki szklane, koraliki akrylowe, metalowe przekładki itp.).
    Koraliki możesz dobrać kolorystycznie lub postawić na całkowity nieład. Takie rozwiązanie często okazuje się bardzo ciekawe.
  • łańcuszek z oczkami wielkości minimum 3mm. Możesz wykorzystać łańcuszek przedłużkowy. Ważne, aby o oczka można było zahaczyć szpilkę. Ja użyłam łańcuszka ze stali chirurgicznej, który znajdziesz tutaj
  • karabińczyk lub inne zapięcie (np.kółeczko-patyczek)
  • szpilki– do podwieszenia koralików
  • narzędzia okrągłe, tnące oraz płaskie
  • ogniwa – jeśli wykorzystujesz koraliki wiercone u góry np. lentil beads

Przygotuj łańcuszek o długości ok. 18-20cm (na nadgarstek wielkości 15-16cm)
Na jeden z końców łańcuszka zamocuj zapięcie.
Ogniwo otwórz rozchylając je przy użyciu narzędzi płaskich. Pamiętaj by nie rozciągać ogniwa na boki. Zahacz o ogniwko łańcuszek i zapięcie a następnie domknij ogniwo. Użyłam zapięcie w rozmiarze 12mm i ogniwo 6×0,7mm.

Po zamocowaniu zapięcia rozplanowuje pierwszą partię koralików. Największe koraliki rozkładam w miejscach, gdzie później będę chciała je zahaczyć. Na koniec daję koralik lentil bead. Pomiędzy ostatnim koralikiem a końcem łańcuszka zostawiam ok. 4cm luzu. Dłuższy łańcuszek będzie łatwiej zapinać, a przy okazji możemy regulować długość bransoletki.

Pierwszy koralik nałóż na szpilkę, a następnie odegnij ją pod kątem prostym. Tak odgiętą szpilkę przytnij na długość ok. 8mm (tyle będzie Ci potrzebne na zakręcenie oczka tzw. loopik).
Po podgięciu szpilki, za pomocą szczypiec okrągłych zakręć loopik. Zwróć uwagę czy loopik jest dobrze domknięty. Jeśli nie, pamiętaj aby go domknąć.

Tak przygotowaną kulkę zahacz o początkowe ogniwo w łańcuszku. Rozchyl loopik szczypcami płaskimi, pamiętając by nie rozciągać go na boki. Zahacz koralik o ogniwo i domknij loopik.

To samo zrób z ostatnim koralikiem. Dzięki zamocowaniu pierwszego i ostatniego koralika stworzysz sobie zakres, pomiędzy który doczepisz wszystkie pozostałe koraliki.

Na końcówce łańcuszka zahacz lentil bead przy użyciu ogniwa otwartego.

Do tak przygotowanej bazy zacznij doczepiać koraliki. Ja miałam 4 rodzaje koralików więc doczepiam je po kolei. Pierwszą grupę nawlokłam na szpilki i  stworzyłam loopiki.

Tak przygotowane koraliki zamocowałam do łańcuszka w miejscach, gdzie wcześniej to zaplanowałam.

To samo robię z pozostałymi kolorami.

Najpierw każdy koralik nawlekam na szpilkę i tworzę loopik, a następnie mocuję je do łańcuszka.

Jeszcze delikatny akcent w innym kolorze

Na koniec dodałam lentil beads, które podwieszam przy użyciu ogniwek.

Bransoletka jest już gotowa

 

Koniecznie pochwalcie się swoimi bransoletkami gronkowymi.
Dorota, Royal-Stone

*W tytule maila wpisz: Galeria Waszych Prac oraz swoje imię i nazwisko.